Skomplikowaną operację udało się przeprowadzić z sukcesem dzięki precyzyjnym badaniom obrazowym oraz zaangażowaniu doktora Pawła Gruszeckiego, specjalisty położnictwa i ginekologii oraz ginekologii onkologicznej. Sam zabieg trwał około 3 godzin.
Czytaj więcej: Guz wielkości ziemniaka. Filip Chajzer ujawnił, co się stało
Chciałbym podkreślić niezwykłą wagę profilaktycznych badań w zakresie nowotworów narządów rodnych kobiet oraz nowotworów piersi. Regularne wizyty kontrolne, wykonywanie cytologii oraz badania obrazowe, takie jak USG czy mammografia, pozwalają na wczesne wykrycie potencjalnych zmian patologicznych, co z kolei zwiększa szanse na skuteczne leczenie i poprawę rokowań - mówi Paweł Gruszecki, kierownik Oddziału Ginekologii i Położnictwa w szpitalu w Blachowni.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Odwlekanie wizyty nie pomoże
Jednocześnie, lekarz podkreśla, że obawa przed chorobą i odwlekanie wizyty, zdecydowanie pogarsza możliwości leczenia. Według specjalisty, niewielkie zmiany w większości można operować małoinwazyjnie, co wiąże się z krótszym pobytem w szpitalu i szybszym powrotem do normalnego funkcjonowania.
Czytaj więcej: Aldona Orman: "Moje ciało przestało działać"
- Zachęcam wszystkie kobiety, bez względu na wiek czy doświadczenie zdrowotne, do regularnych wizyt u ginekologa oraz wykonywania zalecanych badań profilaktycznych. Wczesna diagnostyka to kluczowy element walki z nowotworami narządów rodnych, który może znacząco wpłynąć na jakość i długość życia - kończy Gruszecki.
Szpital w Blachowni przypomina, że pacjentki mają możliwość korzystania z kompleksowej opieki w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia w Poradni Ginekologiczno - Położniczej.
Czytaj więcej: Powrót legendy. To on skomentuje najbliższy mecz Polaków