oprac. Aneta Polak| 

Szabrownicy grasują w Lądku-Zdroju. "Nie ma komu tego pilnować"

27

W Lądku-Zdroju grasują szabrownicy, którzy rozkradają mienie powodzian. Zabierają nawet zmoczone ubrania czy papierosy. Mieszkańcy Lądka-Zdroju twierdzą, że w miasteczku nie ma kto pilnować porządku. - Jeden z policjantów powiedział, że jest pięciu funkcjonariuszy na cały Lądek - twierdzi rozmówca programu "Uwaga! TVN".

Szabrownicy grasują w Lądku-Zdroju. "Nie ma komu tego pilnować"
Niektórzy mieszkańcy Lądka-Zdroju stracili dach nad głową (Agencja Wyborcza.pl, Tomasz Pietrzk)

Lądek-Zdrój został doszczętnie zniszczony przez powódź. Woda zdewastowała domy, lokalne biznesy, chodniki, drogi, tereny zielone, zabytkowe obiekty. Dramatyczną sytuację mieszkańców miasta wykorzystują szabrownicy, którzy próbują się wzbogacić na ludzkiej krzywdzie.

Według "Faktu", złodzieje grabią sklepy, zabierając m.in. mokre papierosy, alkohol i ubrania. Dariusz Nowakowski z Polsat News poinformował, że pierwszego dnia powodzi w Lądku Zdroju bandyci obrabowali sklep z biżuterią. - Jego właścicielka widząc co się stało, płakała godzinami - relacjonuje świadek zdarzenia.

Policja zapowiedziała bezwzględne ściganie szabrowników. — Wszyscy, którzy będą chcieli się wzbogacić na krzywdzie ludzkiej, zamiast pomóc powodzianom i podniosą rękę na ich mienie, spotka bezwzględna reakcja organów ścigania — czytamy w komunikacie z wtorku, 17 września.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Fala kulminacyjna zbliża się do Oławy. "Czekamy na najgorsze"

Miieszkańcy Lądka-Zdroju twierdzą jednak, że porządku w mieście nie ma kto pilnować.

Czekamy na pomoc, bo nie mamy od nikogo pomocy. Nie ma nawet policji. Jeden z policjantów powiedział, że jest pięciu funkcjonariuszy na cały Lądek. Sklepy rabują, mieszkania rabują, bo nie ma komu tego pilnować – mówi pan Paweł, jeden z mieszkańców miasta w rozmowie z "Uwaga! TVN".
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Lądek-Zdrój po powodzi. Brakuje wszystkiego

Powódź odebrała wielu mieszkańcom dorobek życia i dach nad głową, bo część domów nie nadaje się już do zamieszkania. Zniszczenia są ogromne. Ci, którzy przeżyli powódź w 1997 r. mówią, że teraz jest jeszcze gorzej. W mieście nie ma światła, gazu i wody.

Rano byliśmy pod strażą, ale co, dostaliśmy tylko dwie butelki wody i na tym się skończyło. A staliśmy trzy godziny, żeby to dostać – mówi "Uwadze" pan Władysław.

– Najgorsze, że nie ma, jak czegoś zagotować, nie ma gazu i siedzimy z wodą mineralną – dodaje pani Barbara.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić