oprac. Anna Wajs-Wiejacka| 

Szaleństwo w Chinach. Przypomnieli, co robił w ich kraju Tim Walz

17

Kandydat Kamali Harris na urząd wiceprezydenta Tim Walz wzbudził spore zainteresowanie nie tylko wśród Amerykanów. Dużo mówi się o nim także w... Chinach. Tamtejsi użytkownicy mediów społecznościowych przypomnieli, że Walz przez rok pracował w chińskiej szkole jako nauczyciel języka.

Szaleństwo w Chinach. Przypomnieli, co robił w ich kraju Tim Walz
Kamala Harris ogłasza, że Tim Walz będzie kandydował na wiceprezydenta USA (Getty Images, Hannah Beier)

O Wazlu rozpisują się nie tylko użytkownicy mediów społecznościowych w Ameryce, ale także w Chinach. Ci ostatni wspominają i dyskutują o tym, jak Walz spędził u nich rok, ucząc w południowo-wschodniej prowincji Guangdong. Temat ten stał się popularny na Weibo - chińskiej platformie społecznościowej - gdzie odnotował 12 milionów wyświetleń.

Jak przypomina BB,C Walz przyjechał do Chin w 1989 roku. Był wówczas świeżo po studiach. Zaczął pracę w szkole średniej, gdzie uczył języka angielskiego i historii Ameryki. Fakt, że to wszystko wydarzyło się to w roku masakry na placu Tiananmen, nie umknął uwadze komentujących w chińskich mediach społecznościowych. I choć cenzura zabrania poruszać tego tematu, część z internautów znalazła sposób, aby ją ominąć. "Jeśli wiesz, to wiesz" - przywołuje komentarz jednego z internautów BBC.

Inni użytkownicy chińskich mediów społecznościowych zauważyli, że Chiny w 1989 roku były zupełnie innym krajem. "Ten kandydat był w Chinach w zupełnie innym czasie. Atmosfera była zupełnie inna" - komentowali użytkownicy Weibo. Nie brakuje głosów, że jeśli duet Harris i Walz wygra, może to być szansa na lepsze relacje między USA a Chinami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wybory w USA. "My sobie poradzimy, ktokolwiek by nie wygrał"

Jeden z użytkowników Weibo zauważył, że "doświadczenia Walza daje mu prawdziwą perspektywę na Chiny". Inni podkreślają, że może pomóc w "promowaniu wymiany kulturalnej między Chinami a Stanami Zjednoczonymi w czasach, gdy... wzajemne stosunki są niezwykle trudne". Przypominają też, że Tim Walz trafił do chińskiej szkoły w ramach programu wolontariatu Uniwersytetu Harvarda.

Kiedy wrócił do USA, obecny kandydat na wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych opowiedział lokalnej gazecie, że nie ma "żadnych ograniczeń" dla tego, co Chińczycy mogą osiągnąć, "jeśli mają odpowiednie przywództwo". - Są tak miłymi, hojnymi, zdolnymi ludźmi — powiedział wówczas.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić