Jeśli "cieszysz się dobrą kondycją by wędrować pieszo na długich i trudnych dystansach, nie boisz się wpełznąć do gawry niedźwiedzia i masz zaufanie do swoich współpracowników" to możesz pomyśleć o tym, by aplikować na stanowisko przytulacza niedźwiedzi w Kanadzie.
Ale uwaga: praca polegająca na tuleniu małych misiów pośrodku lasu, tylko z pozoru może wydawać się lekka i przyjemna. A lista wymogów, by zostać profesjonalnym "przytulaczem" jest dłuższa i wymaga szeregu umiejętności.
Choć z pozoru ogłoszenie kanadyjskiej organizacji rządowej brzmi słodko, a wieńczące je zdjęcia uśmiechniętych strażników leśnych z drzemiącymi w ich objęciach malutkimi niedźwiadkami chwytają za serce miłośników zwierząt, sprawa nie jest prosta.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Okazuje się, że aby mieć zawodowy kontakt z dzikimi zwierzętami nie wystarczy po prostu lubić przyrodę. By aplikować na stanowisko przytulacza misiów w Kanadzie trzeba mieć tytuł magistra z kierunków przyrodniczych na jednej z rekomendowanych przez kanadyjski rząd uczelni lub szkoły policyjnej. Mogę to być także "pokrewne dziedziny"
Jakie? Na oficjalnej stronie, gdzie można wysłać swoje CV czytamy, że są to między innymi:
Nauki rolnicze, nauki o zwierzętach, biologia, botanika, chemia, ochrona, wymiar sprawiedliwości w sprawach karnych, kryminologia, ekologia, entomologia, zarządzanie środowiskiem, nauki o środowisku, badania środowiskowe, rybołówstwo lub zarządzanie dziką przyrodą, leśnictwo, dzika przyroda, geografia, geologia, herpetologia, nauki przyrodnicze, mammalogia, biologia morska, zasoby naturalne, ornitologia, fizyka, psychologia, taksonomia roślin, zasięg nauka, zarządzanie jakością wody i zoologia.
Pod swoim postem oficerowie z departamentu ds. dzikiej przyrody umieścili zabawnego gifa z jaszczurką w bujanym fotelu. Wciąż czekamy na wasze zgłoszenia - zachęcają.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.