Pierwszy dzień posiedzenia nowego Sejmu i już za nami. Nie zabrakło zaskakujących wydarzeń. Dowiedzieliśmy się, że marszałkiem Sejmu został Szymon Hołownia (poparło go 265 posłów). Ogromne emocje wzbudził wybór wicemarszałków - wśród kandydatów tylko Elżbieta Witek nie otrzymała potrzebnej liczby głosów.
Poniedziałkowe wydarzenia skomentowała na platformie "X" (dawny Twitter) europosłanka PiS Beata Szydło. Stwierdziła, że PiS-owi ''odmówiono swobodnego wyznaczenia kandydata na wicemarszałka Sejmu''.
Marszałek Hołownia obejmując stanowisko, oprócz zachwalania swojego podcastu, mówił wiele o "demokratyzowaniu" Sejmu i potrzebie "nowej polityki". Jak te piękne i górnolotne słowa mają się do praktyki, zobaczyliśmy niedługo potem, gdy PiS - największemu klubowi parlamentarnemu - odmówiono swobodnego wyznaczenia kandydata na wicemarszałka Sejmu — napisała.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Jak dodała, "im więcej Hołownia i inni przyboczni Tuska mówią o demokracji, tym bardziej należy się o demokrację obawiać".
"X" poprawia Beatę Szydło
O tym, że w swoim wpisie Beata Szydło ''mija się z prawdą'', przypomniał... "X". Do wpisu zamieszczonego przez europosłankę PiS dołączono tekst: "Czytelnicy dodali kontekst, który ich zdaniem ludzie mogą chcieć poznać".
Klubowi PiS nie odmówiono wyznaczenia kandydata na wicemarszałka Sejmu. Klub PiS wyznaczył Elżbietę Witek. Jej kandydatura została odrzucona w głosowaniu — sprostowano w notatce. Oprócz wyjaśnienia zamieszczono również link do strony internetowej sejm.gov.pl, gdzie można sprawdzić wyniki głosowania nad kandydaturą Elżbiety Witek na stanowisko Wicemarszałka Sejmu.
Uwagi Społeczności to użyteczna funkcja platformy, która ma pomóc w walce z wprowadzającymi w błąd treściami. ''Pomocny i pouczający kontekst'' wyświetla się tuż pod opublikowanym tweetem, by umożliwić użytkownikom weryfikację przekazanych informacji. Ponadto, dzięki przyciskowi ''Oceń ją'', internauci mogą określić, czy dana uwaga jest pomocna.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.