Koło parlamentarne Polski 2050 do tej pory liczyło siedem osób. Zaliczali się do niego: Hanna Gil-Piątek, Michał Gramatyka, Paulina Hennig-Kloska, Joanna Mucha, Wojciech Maksymowicz, Mirosław Suchoń i Tomasz Zimoch.
28 października do tego grona dołączył Paweł Zalewski, który niedawno opuścił Platformę Obywatelską. - Nasze koło parlamentarne powiększa się o znakomitego polityka, osobę, która sięga swoimi politycznymi korzeniami aż do czasów walki o niepodległość w latach 80 - mówił Szymon Hołownia na czwartkowej konferencji prasowej.
To uczestnik obrad Okrągłego Stołu, to człowiek, który był swego czasu i w PiS, i był członkiem PO, dziś dołącza do Polski 2050, a my serdecznie go na pokładzie witamy, licząc, że bardzo wzmocni naszą nadzieję na to, że dziś scenę polityczną w Polsce trzeba zdepolaryzować, odejść od tego wyniszczającego sporu między dwiema wielkimi siłami politycznymi - dodawał.
Paweł Zalewski dołącza do Polski 2050. Czym się zajmie?
Hołownia zaznaczał, że Zalewski jest wybitnym specjalistą w zakresie polityki międzynarodowej. Właśnie tą tematyką ma się zajmować.
Paweł Zalewski dziękował za zaproszenie do koła Polski 2050. Mówił, że został przyjęty "bardzo serdecznie i bardzo profesjonalnie".
Przyjąłem propozycję, zaproszenie do Polski 2050 także biorąc pod uwagę to doświadczenie, o którym mówił Szymon - wiem i doświadczyłem tego, jak rujnująca dla Polski jest sytuacja, w której dwie główne partie polityczne zawładnęły emocjami Polaków, w której ta walka odbywa się kosztem polskich interesów, interesów polskich rodzin, w której chodzi tak naprawdę o władzę, a nie o służenie Polakom - powiedział Zalewski, cytowany przez polsatnews.pl.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.