Tajemnicza, półprzeźroczysta "masa" z dziwnymi wyrostkami została niedawno wyrzucana plażę w Karolinie Północnej, wprawiając ekspertów w osłupienie. Zdjęcie "stworzenia" opublikowano na stronie parku narodowego "Cape Lookout National Seashore" na Facebooku, gdzie trwały intensywne próby jego identyfikacji.
Znaleziono go kilka miesięcy temu na plaży. Jak dotąd nie udało się go zidentyfikować - chociaż może to być coś w rodzaju worków na jajka kałamarnicy (ale nie jesteśmy pewni). Czy ktoś chce spróbować zidentyfikować go dla nas? - napisała we wtorek agencja rządowa.
Wielu internautów napisało, że może to być to osłonka, w której kałamarnice składają jaja. Według Miami Herald - powołującego się na Oregon Coast Aquarium - na plażach Zachodniego Wybrzeża odnotowano ostatnio wiele podobnych znalezisk.
Czytaj także: Zaatakował go rekin. Mężczyzna nie miał żadnych szans
Wkrótce po opublikowaniu posta Cape Lookout National Seashore powrócił na Facebooka z aktualizacją. "Zidentyfikowane!" - napisano - "Jak wielu z was podejrzewało, to torebka z jajami kałamarnicy, a właściwie jaja wielu kalmarów, które są składane razem i tworzą taką właśnie masę" - dodano.
W wywiadzie dla Oregon Coast Aquarium ekspert od kałamarnic dr Louis Zeidberg z California State University w Monterey Bay powiedział, że obiekty widziane na Zachodnim Wybrzeżu należą do słabo poznanego gatunku znanego jako California Market Squid.
Czytaj także: Przerażające stworzenie na plaży. "Wygląda jak gargulec"
Ponieważ [jaja - przyp. red.] są produkowane w płytkiej wodzie, gdzie występują fale, mają tę ochronną powłokę, która zapobiega ich przygnieceniu. Kapsuły te mogą również zawierać bakterie, które zapewniają rodzaj ochrony przed drapieżnikami i infekcjami drobnoustrojów - powiedział Zeidberg
Według National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA) populacja California Market Squid jest słabo poznana i nie ma wiarygodnych szacunków dotyczących jej liczby. Uważa się, że te kałamarnice mają stosunkowo krótki okres życia, od sześciu do dziewięciu miesięcy, a rybacy wyławiają je tuż po rozmnażaniu.