Post został zamieszczony przez osobę, która powołuje się na Uniwersytet Stanforda. Podobno studenci mieli zająć się komputerową rekonstrukcją twarzy matki Jezusa. Rezultatem pochwalili się sieci.
Rekonstrukcja twarzy Maryi
Wielu użytkowników Twittera uwierzyło, że patrzy na twarz, która przed wiekami prawdopodobnie należała do Maryją. Post stał się bardzo popularny. Polubiono go ponad 100 tys. razy i udostępniono 12 tys. razy.
Czytaj także: Hit TikToka. Nauczycielka pokazała zadanie dla chętnych
Obrazy są jednak fałszywe, a popularny post jest po prostu fejkiem. Zdjęcia zostały udostępnione przez konto, które nie ma żadnych powiązań z uniwersytetem.
Jest jeszcze jedna rzecz, która wskazuje na fałszerstwo - sam wygląd matki Jezusa. Zrekonstruowana twarz do złudzenia przypomina twarz piosenkarki Lady Gagi. Wiele osób zauważyło, że rzekome obrazy 3D wyglądają, jakby ktoś nałożył filtry na zdjęcia celebrytki.
W 2015 roku naukowcy pokazali światu, jak prawdopodobnie wyglądał sam Jezus. Istnieje wiele wskazówek i dowodów na to, że jego postać istniała naprawdę. Jednak wizerunek zaprezentowany przez naukowców znacząco różnił się od tego znanego nam dotychczas. Jezus nie był niebieskookim blondynem o delikatnych rysach twarz.
Jezus prawdopodobnie wyglądał jak typowy mężczyzna ze Wschodu. Mógł mieć ciemne oczy i krótkie, kręcone włosy. Miał także ciemniejszą karnację, szeroki nos i ostre rysy twarzy.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.