Wymiotowanie białą pianą może mieć wiele przyczyn. Kiedy czworonóg zwraca samą ślinę, oznacza to, że w jego przewodzie pokarmowym znajduje się zbyt wiele powietrza. Sama wydzielina jest w rzeczywistości mieszaniną m.in. soków żołądkowych oraz śluzów, które wypełniają żołądek naszego podopiecznego.
Pies wymiotuje pianą. Jak postąpić?
Do tego typu wymiotów może doprowadzić zjedzenie lub wypicie czegoś, co działa drażniąco na żołądek. Na liście takich środków znajdują się m.in. substancje – może się np. zdarzyć, że nasz pies w trakcie zabawy chwyci w zęby ropuchę, a ta w akcie obrony potraktuje go wydzieliną.
Wymiotowanie pianą jest również jednym z symptomów udaru cieplnego, o który nietrudno w trakcie takiej pogody. Taką substancję zwracają również psy borykające się z infekcją bakteryjną czy silnym bólem gardła. Należy także wystrzegać się podawania pupilowi jedzenia dla ludzi, szczególnie kiedy okazuje się zbyt słodkie czy ostre.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Przeczytaj także: Jechał na hulajnodze i potrącił psa. Zwierzę zginęło na miejscu
Dodatkowo powinno nas zaalarmować, jeśli zwierzak odmawia przyjmowania pokarmów lub ma biegunkę. Gdyby problem się pogłębiał, należy czym prędzej udać się z wizytą u weterynarza, który zbada naszego czworonoga i zdecyduje, czy najlepszym wyjściem okaże się podanie specjalnych środków przeciwwymiotnych, podanie kroplówki, a może – obu tych lekarstw.
Gdyby okazało się, że przyczyną problemów żołądkowych zwierzęcia są choroba czy pasożyty, weterynarz poda naszemu pupilowi antybiotyk lub środki stosowane do odrobaczania. W trakcie rekonwalescencji powinniśmy, o ile lekarz nie zaleci czegoś innego, wstrzymać się od podawania psu innych pokarmów i napojów niż sucha karma oraz świeża woda.
Przeczytaj także: Komandor pogryzł pracowników Secret Service. Biały Dom ma problem
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.