Michał Rachoń w programie "#Jedziemy" na antenie TVP Info przedstawił własną teorie dotycząca afery podsłuchowej za pomocą Pegasusa. Dziennikarz uważa, że oskarżenia wobec rządu wiążą się z uchwaleniem kontrowersyjnej nowelizacji Kodeksu Postępowania Administracyjnego.
Czytaj także: Krystyna Pawłowicz w MMA?! Zaproszenie od Najmana
"Wewnętrzna rozgrywka polityczna"
Zdaniem prowadzącego TVP Info, afera, o której głośno teraz w całej Polsce wybuchła jeszcze w 2016 roku. Rachoń przypomniał, że Izraelowi zarzucano, że produkowany przez jego rodzimą firmę NSO Group Pegasus, był sprzedawany najbrutalniejszym reżimom na świecie.
Zdaniem Rachonia, to że Pegasus pojawił się w Polsce, wiąże się z "wewnętrzną rozgrywką polityczną" w Izraelu i "oczywistą rozgrywką pomiędzy służbami wywiadowczymi". - W Polsce to oprogramowanie było stosowane zgodnie z prawem do ścigania przestępstw – przekonuje dziennikarz TVP Info.
Jednak spór o roszczenia majątkowe Izraela względem Polski stał się bardzo wygodnym narzędziem do zemsty na Polsce za ochronę Polaków przed bezprawnymi roszczeniami – dodał.
Czytaj także: Jacek Borkowski pokazał młodszą córkę. "Madzia dorasta"
"Rewelacyjnie"
Teoria Michała Rachonia wzbudziła zachwyt byłej posłanki PiS, a obecnie sędzi TK Krystyny Pawłowicz. Jak napisała na Twitterze, Rachoń "rewelacyjnie jasno wyjaśnił kulisy Pegasusa w Polsce".
Michał Rachoń w dzisiejszym #Jedziemy REWELACYJNIE, jasno, jak super międzynarodowy detektyw wyjaśnia kulisy Pegazusa w Polsce! Oglądajcie, jak przeciw Polsce sprawa ta jest rozgrywana. W zemście… Brawo red. RACHOŃ!" – napisała Pawłowicz (zachowano pisownię oryginalną).
"Pan redaktor mógłby jakiś scenariusz political fiction napisać"
Do sprawy na antenie TVP Info odniósł się satyryk Jan Pietrzak, który nie wierzy w teorie dziennikarza. - To jest tak zawiła sieć tych różnych powiązań. Pan redaktor, to mógłby jakiś scenariusz political fiction napisać z tej afery. To jest taka plątanina wątków i intryg. Ja bym to uprościł – stwierdził.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.