Z informacji przekazanych przez portal "Fakt" wynika, że zatrzymanie Łukasza Ż. miało zupełnie inny przebieg, niż wskazywano w pierwszych doniesieniach. Z tych relacji wynikało, że mężczyzna został zatrzymany przez śledczych w czwartkowe popołudnie w szpitalu. Tymczasem "Fakt" donosi, że Łukasz Ż. zgłosił się na komisariat policji sam, pojawiając się tam w towarzystwie adwokata.
Przed tym, jak poszukiwany listem gończym Ż. trafił do policyjnego aresztu, funkcjonariusze przewieźli go do kliniki Sana w Lubece. Powodem konsultacji były urazy, jakich mężczyzna doznał wskutek wypadku. Po badaniach Łukasz Ż. został przesłuchany, a następnie trafił do aresztu.
Łukasz Ż. nie wyraził zgody na ekstradycję do Polski, co w uproszczonej procedurze mogłoby zająć maksymalnie 10 dni. W rozmowie z dziennikiem rzeczniczka Prokuratury Generalnej Wiebke Hoffelner przekazała, że proces ekstradycji może potrwać do 60 dni, a odpowiedni wniosek został złożony Wyższego Sądu Krajowego. Strona polska ma nadzieję, że uda się to zrobić znacznie szybciej.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Łukasz Ż. podejrzany w sprawie wypadku na Trasie Łazienkowskiej
Do dramatycznego wypadku doszło na Trasie Łazienkowskiej w nocy z 14 na 15 września. Samochód kierowany przez Łukasza Ż. wjechał z impetem w pojazd, którym podróżowała czteroosobowa rodzina. Na miejscu zginął 37-letni Rafał, jego żona i dwoje dzieci trafiło do szpitala.
W wypadku ucierpiała także partnerka Łukasza Ż., która wypadła z rozbitego pojazdu. Świadkowie, którzy byli na miejscu zdarzenia, relacjonowali, że pozostali mężczyźni podróżujący samochodem uniemożliwiali udzielenie młodej kobiecie pomocy. Badana jest hipoteza, czy nie robili tego celowo, żeby zrzucić winę za wypadek na Paulinę.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.