Biedronki azjatyckie wręcz do złudzenia przypominają te klasyczne biedronki. Warto jednak mieć na uwadze to, że wyróżniają się kolorem - są pomarańczowe, żółte, a czasem nawet czarne.
Te biedronki mogą ugryźć, co może mieć bardzo poważne konsekwencje zdrowotne. Po takim ugryzieniu możemy odczuwać ból i swędzenie. Może dojść do reakcji alergicznej w postaci:
- kataru;
- pokrzywki;
- zapalenia spojówek;
- problemów z oddychaniem;
- groźnego obrzęku naczynioruchowego.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Po ugryzieniu przez biedronkę azjatycką trzeba podjąć odpowiednie działania. Chodzi o to, by przede wszystkim oczyścić ranę - najlepiej przy użyciu wody i mydła.
Czytaj także: Domowe sposoby na przeziębienie. Lekarz wskazał Katarzynie Bosackiej tylko jeden produkt
Biedronka azjatycka i biedronka siedmiokropka. Co je różni?
Biedronki azjatyckie na tapet wzięły Lasy Państwowe. Tym tematem zajęto się po tym, jak internauci zaczęli skarżyć się na bardzo irytujące biedronki. Szybko stało się jasne, że nie są to biedronki siedmiokropki, ale ich azjatyckie kuzynki.
Kuzynki te są gatunkami inwazyjnymi i obcymi, które zagrażają niektórym naszym owadom, w tym siedmiokropce... Nie są zatem z przyrodniczego punktu widzenia specjalnie mile widziane w naszym otoczeniu... O szczegółach w wyglądzie na naszej leśnej infografice - piszą Lasy Państwowe.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.