Autorzy wpisów regularnie zamieszczają fotografie zwierząt i roślin oraz często dzielą się ciekawostkami. Te nieustannie zadziwiają odbiorców.
Czytaj także: Szef sztabu gubernatora zastrzelony. Poruszenie w USA
Na tym polu dobrze radzi sobie m.in Nadleśnictwo Baligród. To jednostka organizacyjna Lasów Państwowych podległa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Teraz na ich zdjęciach społecznościowych pojawiło się zdjęcie żubrów, które można było swobodnie dostrzec z drogi. Chyba każdy widok chwyciłby za telefon!
Wiosna to najlepszy czas, by podróżując przez teren Nadleśnictwa Baligród, nawet droga wojewódzką, dostrzec wychodzące na łąki żubry - czytamy w mediach społecznościowych Lasów.
Nadleśnictwo Baligród, jako jedno z czterech nadleśnictw bieszczadzkich zajęło się realizacją projektu związanego z ochroną żubrów. Do zadań należy zapewnienie paszy i siana do dokarmiania zimowego żubrów ( łącznie 70 ton, w tym: buraki cukrowe, kukurydza, siano, sól lizawkowa ) oraz dowóz i wykładanie zakupionej karmy.
Do zadań nadleśnictwa w tym aspekcie należy prowadzenie i dokumentowanie obserwacji, zbieranie prób: włosy, tkanki, do analiz parazytologicznych, monitoring genetyczny oraz zbieranie prób z martwych osobników.
Ile żyje Żubrów w Polsce?
W ostatnich latach nastąpił wyraźny rozwój populacji żubra w Polsce. Obecnie w naszym kraju żyje ok. 1900 żubrów. W celu ochrony gatunku, od wielu lat prowadzone są wspólne działania jednostek Lasów Państwowych, parków narodowych, instytucji naukowych i organizacji pozarządowych.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.