Pełnia Księżyca Jesiotrów pojawi się na niebie w nocy z 12 na 13 sierpnia. Kulminacja tego zjawiska będzie mieć miejsce w nocy o godzinie 3:36.
Oczywiście każda pełnia księżyca jest czymś szczególnym. Sierpniowy Księżyc Jesiotrów będzie wyjątkowy choćby z uwagi na to, że będzie ostatnim tegorocznym superksiężycem.
Księżycowa tarcza zabłyśnie jasnym blaskiem. Niewątpliwie będzie co podziwiać. Osoby, które lubią ekscytować się takimi zjawiskami, na pewno bez najmniejszego problemu poświęcą noc na wpatrywanie się w niebo.
Najmocniej wpływ tej pełni odczujemy dzień przed i dzień po. Osoby wrażliwe mogą mieć spore problemy z koncentracją. Niewykluczone też, że będą denerwować się łatwiej niż zazwyczaj.
Czytaj także: Pławi się w luksusach. Tylko zobaczcie, co ma Anna Mucha
Możliwe są też trudności w zasypianiu, a nawet... koszmary! Mówi się, że pełnia jest idealnym momentem na farbowanie włosów. Niektórzy wierzą, że dzięki wspomnianemu zjawisku kolor będzie utrzymywać się dłużej. Czy rzeczywiście tak jest? Każdy może to zweryfikować we własnym zakresie.
Pełnia Księżyca Jesiotrów - ważne informacje
Skąd wzięła się dość nietypowa nazwa "pełnia Księżyca Jesiotrów"? By to zrozumieć, trzeba nawiązać do północnoamerykańskich plemion rybackich. To one nadały sierpniowej pełni nazwę od licznego występowania jesiotrów właśnie w tym miesiącu.
Niekiedy tę pełnię nazywa się również Czerwoną, Zbożową lub Pełnią Zielonej Kukurydzy. Nazewnictwo jest tu jednak rolą drugoplanową. Za najistotniejsze należy uznać to, co serwuje nam niebo.
Jak obserwować pełnię Księżyca Jesiotrów? To zjawisko najlepiej będzie widoczne z terenów poza miastem, oddalonych od zabudowań i latarni ulicznych. Pełnię można oglądać gołym okiem, ale dla lepszych wrażeń warto wyposażyć się choćby w lornetkę.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.