Jakub Artych
Jakub Artych| 

Tragedia w Indonezji. Zwierzę zabiło kobietę w ciąży

2

W Indonezji 33-letnia kobieta w ciąży wraz ze swoim mężem pracowała przy zbiorach, kiedy ich plantację zaatakowało stado około piętnastu słoni. Finał tej historii jest tragiczny.

Tragedia w Indonezji. Zwierzę zabiło kobietę w ciąży
Tragedia w Indonezji. Zwierzę zabiło matkę w ciąży (Pixabay)

Mimo prób odstraszenia zwierząt kobieta w zaawansowanej ciąży została brutalnie stratowana przez przestraszone słonie, w wyniku czego zginęła ona oraz jej nienarodzone dziecko.

Karsini, matka trójki dzieci, była w piątym miesiącu ciąży. W wyniku ataku doznała poważnych obrażeń brzucha i talii. Mężowi kobiecie udało się uciec i ocalał.

Ciało Karsini zostało odnalezione przez miejscowych mieszkańców regionu Musi Rawas po tym, jak stado oddaliło się z miejsca zdarzenia. Szef policji w Muara Lakitan, M Abdul Karim, potwierdził te smutne wydarzenia, zaznaczając ciężkie obrażenia ofiary.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Przejechaliśmy się autostradą nad morze. Tego nie da się zapomnieć

Jak podkreśla "The Sun", tragiczny wypadek ten wskazuje na rosnące napięcie pomiędzy dzikimi zwierzętami a ludźmi na obszarach, gdzie ich naturalne siedliska są ograniczane przez działalność rolniczą i przemysłową.

Kolejna ze słoniami w roli głównej

Ataki słoni na ludzi to dramatyczne zdarzenia, które przypominają o potencjalnym zagrożeniu wynikającym z coraz częstszego ścierania się świata dzikiej przyrody z ludzkimi osiedlami.

Kilka miesięcy temu informowano, że Park Narodowy Virunga w Demokratycznej Republice Konga stał się miejscem tragicznego incydentu, w którym dwa zagubione słonie zabiły dwóch rolników. Zwierzęta włóczyły się po polach uprawnych w pobliżu parku, co doprowadziło do ataku na starsze osoby.

Do zdarzenia doszło w kongijskiej prowincji Kiwu Północne, a wywołało ono wzburzenie wśród mieszkańców, którzy planowali protest przeciwko władzom parku. Incydent zmusił urzędników do planowania zainstalowania ogrodzenia elektrycznego wokół parku, które skutecznie powstrzymałoby zwierzęta przed opuszczaniem rezerwatu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić