Ministerstwo transportu wezwało kierowców do zachowania większej ostrożności oraz przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Podkreśliło również, że rozpoczęto dochodzenie mające na celu wyjaśnienie przyczyn katastrofy.
Wypadki drogowe są powszechne w tym zachodnioafrykańskim państwie z powodu złego stanu infrastruktury i brawurowej jazdy. Według danych ministerstwa, takie incydenty powodują śmierć ponad 1000 osób rocznie.
Przeczytaj też: Tragiczny finał spotkania towarzyskiego. 35-latka nie żyje
Na początku bieżącego roku w północnej części kraju doszło do zderzenia cysterny z autobusem, w wyniku czego zginęło 13 osób, a 44 zostały ranne.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
W ubiegłym roku władze wprowadziły system prawa jazdy oparty na punktach karnych, przyznając każdemu kierowcy 12 punktów, które mogą być stopniowo odbierane za naruszenia przepisów. Usprawniono także system monitoringu, mający na celu skuteczniejsze karanie niebezpiecznych kierowców.
Tragiczne odkrycie u wybrzeży Senegalu. Odnaleziono co najmniej 30 ciał w znacznym stanie rozkładu
Do innej tragedii w Afryce doszło kilka tygodni temu. Przynajmniej 30 rozkładających się ciał odnaleziono na łodzi u wybrzeży Senegalu - poinformowała wówczas agencja Reutera, powołując się na senegalskie wojsko.
Łódź, na której znaleziono ciała migrantów, była umiejscowiona około 70 km od położonej na wybrzeżu stolicy Senegalu, Dakaru.
W ubiegłym miesiącu senegalska armia przeprowadziła 12-dniową operację, w wyniku której aresztowano 453 migrantów i członków sieci przemytniczych. Ponad połowa z zatrzymanych była obywatelami Senegalu.