Decyzja o przeniesieniu Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąska została podjęta z uwagi na bezpieczeństwo jednostek, w których przebywają skazani politycy - ustalił WP.
Mariusz Kamiński trafił do Aresztu Śledczego w Radomiu z uwagi na fakt, że znajduje się tam więzienny szpital. Przypominamy, że polityk rozpoczął protest głodowy i w związku z tym może potrzebować opieki medycznej.
Jakie warunki panują w Areszcie Śledczym w Radomiu? Jest to jedna z największych jednostek penitencjarnych w Polsce. Pojemność aresztu określona jest na 1081 miejsc zakwaterowania.
Czytaj także: Wąsik zmienił areszt. Trafił do nowoczesnego miejsca
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Na terenie AŚ w Radomiu funkcjonują 3 pawilony mieszkalne – jeden dla tymczasowo aresztowanych, drugi typu zamkniętego dla skazanych odbywających karę po raz pierwszy i młodocianych, trzeci - dla skazanych i tymczasowo aresztowanych zakwalifikowanych, jako wymagających osadzenia w wyznaczonym oddziale lub celi aresztu śledczego lub zakładu karnego typu zamkniętego w warunkach zapewniających wzmożoną ochronę społeczeństwa i bezpieczeństwo aresztu lub zakładu karnego.
Ponadto działa również największy w Polsce oddział terapeutyczny dla osadzonych uzależnionych od alkoholu, który przeznaczony jest dla skazanych recydywistów i odbywających karę po raz pierwszy. W roku 2017 dokonano rozbudowy oddziału i aktualnie jego pojemność wynosi 85 miejsc - informuje rzecznik prasowy.
Nowoczesna sala gimnastyczna, biblioteka i kaplica
W radomskiej jednostce funkcjonuje nowoczesny przywięzienny szpital z oddziałem wieloprofilowym oraz oddziałem psychiatrycznym dla osadzonych. Areszt wyposażony jest w nowoczesną salę gimnastyczną oraz 15 kompleksów świetlicowych, 8 punktów bibliotecznych oraz bibliotekę centralną. Do realizowania praktyk religijnych przeznaczone są dwie kaplice.
Stale rozwija się rządowy program "Praca dla więźniów". Osadzeni w radomskim areszcie biorą udział w wielu kursach zawodowych, zajęciach kulturalno-oświatowych, sportowych, pracach społecznych na rzecz społeczności lokalnej oraz akcjach charytatywnych.
Korzystają także z szerokiej oferty programów readaptacyjnych, również tych specjalistycznych, jak "Trening zastępowania agresji ART", "Duluth", "Stop przemocy – druga szansa". Areszt Śledczy w Radomiu realizuje kampanie społeczne "Spowiedź drogowego zabójcy", "Więzienie stracony czas", "Bezpieczni w pracy i w służbie" - informuje rzecznik AŚ w Radomiu.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.