oprac. Aneta Polak| 

"Upadek ludzkości". Nagranie z Lubawy zszokowało internautów

714

W ostatnich dniach sieć obiegło nagranie z Lubawy (woj. warmińsko-mazurskie), na którym widać człowieka wyprowadzanego na spacer na smyczy. Tym razem nie chodzi o dziecko, a o młodych ludzi w osobliwych przebraniach. W sieci natychmiast zawrzało, a internauci piszą o "upadku ludzkości". Co właściwie wydarzyło się w Lubawie?

"Upadek ludzkości". Nagranie z Lubawy zszokowało internautów
Lubawa: człowiek wyprowadzany na spacer na smyczy (Facebook)

Mieszkańcy Lubawy w woj. warmińsko-mazurskim zapewne przecierali oczy ze zdumienia, gdy wyjrzeli przez okno. Po jednym z osiedli spacerowały dwie postacie w futrzastych przebraniach. Jedna z nich trzymała smycz, a druga - zachowywała się jak pies. Niecodzienne sceny zarejestrowano podczas wakacji.

Nagranie, na którym widać człowieka wyprowadzanego na spacer na smyczy, zamieścił w sieci portal olsztyn.com.pl. Filmik odtworzono już ponad 2,7 mln razy. W sekcji komentarzy zawrzało. Większość internautów była zszokowana tym widokiem.

"Upadek ludzkości", "uśmiechnięta Polska", "świat schodzi na psy", "ludzkość już dawno upadła", "faktycznie... ostatnie pokolenie", "totalne zezwierzęcenie" – czytamy w komentarzach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tłum gwiazd na otwarciu "Majaland" w Gdańsku. Zobacz jak się bawiły i spędzały czas z dziećmi

Lubawa. Człowiek na smyczy. O co chodzi?

Co się właściwie stało? Odpowiedź może być prosta. Jak zauważa portal olsztyn.com.pl, niewykluczone, że widoczne na nagraniu osoby należą do subkultury Furry - odłamu fantastyki znanego w Polsce pod nazwą Futrzaki.

Jej członkowie utożsamiają się ze zwierzętami. Czują głęboką, duchową wieź ze światem fauny i starają się to uzewnętrzniać na różne sposoby m.in. przez futrzane kostiumy (fursuity) - pisze portal.

Wbrew pozorom to zjawisko nie jest niczym nowym. Przedstawiciele subkultury chętnie chwalą się swoimi kostiumami np. podczas specjalnych konwentów, choć wywołują przy tym niemałe zdziwienie. W Polsce organizowane są dwa zloty furries: Futerkon i Gdakon.

Furries starają się też walczyć ze stereotypami i często podkreślają, że noszenie kostiumów nie jest dewiacją, a sposobem na szarą codzienność.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić