Bogdan Kicka| 

Urzędniczka wpadła w Ukrainie. Ujawnili, co zrobiła

W Odesie doszło do poważnego incydentu korupcyjnego, który rzuca cień na działalność Antymonopolowego Komitetu Ukrainy. Wysokiej rangi urzędniczka z tej instytucji została przyłapana na przyjęciu łapówki w wysokości 10 tysięcy dolarów. Teraz czekają ją poważne problemy.

Urzędniczka wpadła w Ukrainie. Ujawnili, co zrobiła
Urzędniczka wpadła w Ukrainie. (Ukraińskie służby.)

W Odesie doszło do ujawnienia przypadku korupcji w jednym z departamentów terytorialnych Komitetu Antymonopolowego Ukrainy. Oficjalne informacje pochodzące z Biura Prokuratora Generalnego wskazują, że szefowa jednego z wydziałów Południowego Międzyregionalnego Departamentu Terytorialnego jest podejrzana o wymuszenie i przyjęcie łapówki w wysokości 10 tysięcy dolarów.

Według śledczych, urzędniczka zażądała od prywatnego przedsiębiorcy wspomnianej sumy w zamian za złagodzenie sankcji administracyjnych związanych z naruszeniem przepisów antymonopolowych. Za 10 tysięcy dolarów obiecała zmniejszyć wysokość grzywny z 3,5 miliona hrywien do 30 tysięcy oraz opóźnić decyzję o wpisaniu firmy na "czarną listę". Taki wpis uniemożliwiłby przedsiębiorstwu udział w przyszłych przetargach.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Prokuraturę Generalną, urzędniczka została oskarżona o wymuszenie i przyjęcie korzyści majątkowej. Została zatrzymana zgodnie z artykułem 208 Kodeksu Postępowania Karnego Ukrainy. Jako środek zapobiegawczy zastosowano areszt tymczasowy z możliwością zwolnienia za kaucją.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Kresy Świata": Policjant za granicą chciał wziąć łapówkę. Polaka uratowało jedno

Walka z korupcją w Ukrainie

Korupcja jest jednym z głównych problemów, z którymi boryka się Ukraina. Przypadki takie jak ten pokazują, że problem ten jest obecny na różnych szczeblach administracji. Jednocześnie działania podejmowane przez organy ścigania dają nadzieję na zmniejszenie skali tego zjawiska.

Wprowadzenie surowych sankcji i transparentnych procedur może przyczynić się do skuteczniejszego zwalczania korupcji. Tylko w ten sposób można zapewnić, że zasady prawa będą przestrzegane, a interesy przedsiębiorców i konsumentów są chronione.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

KOMENTARZE WYŁĄCZONE
Sekcja komentarzy coraz częściej staje się celem farm trolli i polem do dezinformacji. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć możliwość komentowania pod tym artykułem.
Redakcja o2.pl
Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić