Fotopułapka inaczej nazywana kamerą leśną służy m.in do obserwacji przyrody w lasach. Sprzęt posiada czujnik ruchu. Po wykryciu poruszającego się obiektu – zwierzęcia bądź osoby, natychmiast uruchamiają wbudowaną kamerę i rejestrują obraz.
Najczęstszym zastosowaniem fotopułapek jest obserwacja życia dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Dzięki kamerom przyrodnicy mogą np. ocenić populację poszczególnych gatunków. Fotopułapki pomagają również leśnikom schwytać kłusowników czy złodziei drzewa
Na terenie lasów w Nadleśnictwie Lubliniec w woj. śląskim kamera zarejestrowała ostatnio niezwykły moment. Na nagraniu opublikowanym na Twitterze Lasów Państwowych widzimy lochę z młodymi zażywających kąpieli błotnych. Jak informują leśnicy, błotna warstwa chroni skórę dzików przed insektami.
Także w lasach rozpoczął się rok szkolny. Locha przyprowadziła swoje dzieci do błota, by pokazać im, że można tam łatwiej poszukać jedzenia, a także się wytaplać, czyli nałożyć warstwę ochronną przed insektami - czytamy na profili Lasów Państwowych.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.