Polacy chcą jeździć na wakacje, ale często muszą zweryfikować swoje plany z powodów finansowych. Z badania Polskiej Organizacji Turystycznej wynika, że 55 proc. Polaków nieplanujących wyjazdu w czasie tych wakacji jako główny powód takiej decyzji podaje, że nie posiada odpowiednich środków.
Wśród tych, którzy wyjeżdżają, 46 proc. osób wskazuje, że kluczowym czynnikiem jest koszt pobytu. Tylko co piąty respondent twierdzi, że nie czuje potrzeby wyjeżdżania podczas wakacji.
Wakacje, również te spędzone w Polsce, to ogromny wydatek i nie wszystkich stać na wypoczynek poza czterema ścianami mieszkania, choć przeglądając media społecznościowe, można odnieść inne wrażenie.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Zapytali Polaków o plany wakacyjne
"Super Express" zapytał Polaków o plany wakacyjne. Niektórzy mówią wprost - nie pojedziemy na wakacje z powodu braku pieniędzy.
W tym roku nigdzie się nie wybieram na letni wypoczynek, nawet nad ukochane polskie morze. Jeździłam nad Bałtyk praktycznie każdego roku, ale teraz m.in. ze względu na szalejące ceny odpuszczę sobie. Mówię to z ciężkim sercem, bo chciała bym wyjechać. A tak zajmę się na miejscu wnukami, które mają wakacje - przyznaje pani Danuta, 72-letnia rozmówczyni "SE".
Nie tylko seniorzy muszą zweryfikować plany wakacyjne z powodu drożyzny. Na wakacje nie wybiera się także 32-letni pan Mateusz, który uczciwie przyznaje, że woli inaczej spożytkować zarobione pieniądze.
Ceny w kurortach odstraszają, są o wiele większe niż w poprzednich latach. Uwielbiam podróże, z rodziną i znajomymi, chciał bym w związku z tym gdzieś wyskoczyć na kilka dni, ale wolę zarobione pieniądze przeznaczyć na coś bardziej potrzebnego niż przepłacać np. w górach -
Co prawda urlop zmniejsza poziom stresu, ale ceny skutecznie go podnoszą. Kwota, jaką wydajemy na wakacje, stale rośnie. - Polacy wydadzą średnio na wydatki wakacyjne 1734 zł na osobę - poinformował niedawno "Puls Biznesu".