Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Malwina Witkowska
Malwina Witkowska | 

Warszawa. Senior jeździł w kółko jednym autobusem. Smutna prawda wyszła na jaw

10

88-letni mężczyzna krążył autobusem po Warszawie, nie będąc w stanie podać swojego nazwiska ani miejsca zamieszkania. Zaniepokojony kierowca zgłosił sytuację odpowiednim służbom. Po interwencji okazało się, że starszy mężczyzna był poszukiwany przez rodzinę.

Warszawa. Senior jeździł w kółko jednym autobusem. Smutna prawda wyszła na jaw
Senior jeździł w kółko tym samym autobusem. Kierowca zgłosił to służbom (Twitter, Straż Miejska w Warszawie)

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez warszawską straż miejską, do nietypowego zdarzenia doszło w poniedziałek, 15 października. W autobusie linii 517 przez dłuższy czas podróżował starszy mężczyzna, który nie wysiadał na żadnym z przystanków.

Zaniepokojony kierowca, zauważywszy nietypowe zachowanie pasażera, zgłosił sytuację odpowiednim służbom. Strażnicy miejscy podjęli interwencję na przystanku przy Dworcu Centralnym.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zamienił parking w tor do driftu. 18-latek z bmw nie przewidział jednego

88-latek jeździł w kółko jednym autobusem

Kiedy strażnicy przystąpili do rozmowy ze starszym mężczyzną, okazało się, że choć był on spokojny, miał trudności z odpowiedzią na podstawowe pytania, takie jak miejsce zamieszkania czy cel podróży. Co więcej, nie miał przy sobie żadnych dokumentów. W trakcie dalszej rozmowy udało się ustalić, że mężczyzna urodził się w 1936 roku, co wskazywało na to, że ma 88 lat.

Po dokładniejszym sprawdzeniu okazało się, że rodzina seniora już wcześniej zgłosiła jego zaginięcie. Z uwagi na wiek oraz problemy z pamięcią, mężczyzna najprawdopodobniej stracił orientację i kontynuował jazdę autobusem, nie wiedząc, jak wrócić do domu. Na miejsce wezwano także policję, która przejęła dalsze czynności w sprawie. Dzięki szybkiej i skoordynowanej interwencji, 88-latek bezpiecznie wrócił do swojej rodziny.

Karta ICE dla seniora

Sytuacje, w których starsze osoby z problemami z pamięcią, takimi jak demencja, oddalają się od swojego domu, mogą być źródłem ogromnego stresu zarówno dla ich bliskich, jak i dla nich samych. Rodzina odczuwa niepokój i bezsilność, obawiając się o bezpieczeństwo seniora, który może się zgubić lub nie być w stanie samodzielnie wrócić.

Dla starszej osoby, która nie zawsze jest świadoma swojego zagubienia, takie momenty mogą wywołać dezorientację, strach, a nawet panikę. Tego rodzaju sytuacje wymagają szybkiej reakcji i odpowiedniego wsparcia, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno seniorowi, jak i spokój jego bliskim.

Warto zatem zabezpieczać takie osoby prostymi kartami ICE zawierającymi numer kontaktowy do bliskich, co znacząco ułatwia identyfikację i skraca czas powrotu zaginionych do rodziny - radzą warszawsy strażnicy miejscy.

Karta ICE to niewielka plastikowa karta o rozmiarze wizytówki, na której widnieją imię i nazwisko właściciela oraz dane kontaktowe i numery telefonów do dwóch osób, które należy powiadomić w przypadku nagłego wypadku. Może okazać się niezwykle pomocna, zwłaszcza gdy osoba starsza zgubi się lub straci orientację. Ponadto proste rozwiązania, takie jak bransoletki z numerem kontaktowym do opiekuna, również mogą znacznie zwiększyć szanse na szybkie i bezpieczne odnalezienie seniora.

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Zobacz także:
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić