Papież Franciszek, który od 11 dni przebywa w Poliklinice Gemelli, zmaga się z obustronnym zapaleniem płuc. Watykan poinformował, że mimo krytycznego stanu zdrowia, zauważono lekką poprawę. W poniedziałkowym biuletynie medycznym podkreślono, że nie doszło do kolejnego kryzysu oddechowego, a wyniki niektórych badań laboratoryjnych uległy poprawie.
Lekkie objawy niewydolności nerek
Watykan uspokaja, że choć papież cierpi na lekką niewydolność nerek, nie budzi ona większego zaniepokojenia. Kontynuowana jest tlenoterapia, jednak przepływ i zawartość tlenu zostały nieco zredukowane. Lekarze, z uwagi na złożoność sytuacji, nie przedstawiają dalszych prognoz dotyczących zdrowia papieża.
Papież Franciszek pozostaje w kontakcie z wiernymi
Mimo trudności zdrowotnych, papież Franciszek pozostaje aktywny. W poniedziałek przyjął komunię, a po południu pracował. Dodatkowo, zadzwonił do parafii w Gazie, aby wyrazić swoją bliskość. Watykan podkreśla, że papież dziękuje wszystkim wiernym za modlitwy w jego intencji.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
O godzinie 21 na placu Świętego Piotra odbędzie się modlitwa różańcowa za zdrowie papieża, prowadzona przez kardynała Pietro Parolina, watykańskiego sekretarza stanu. Takie modlitwy będą odbywać się codziennie, co podkreśla wagę wsparcia duchowego dla papieża w tym trudnym czasie.
Papież Franciszek zrezygnuje? Ekspert ma wątpliwości
Od kilku dni spekuluje się na temat tego, czy papież Franciszek abdykuje. Zdaniem publicysty Tomasza Terlikowskiego nic na to nie wskazuje.
Franciszek niechętnie usuwa się w cień i niechętnie władzą dzieli i nie jest osobą, która ustępowałaby z urzędu, na którym zasiada - oznajmił ekspert w rozmowie z "Wprost".
Dodaje też, że jedynym, co mogłoby skłonić papieża do ustąpienia z urzędu, byłaby sytuacja, w której straciłby możliwość poruszania się i komunikowania.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.