Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Watykan zakazuje tatuaży i piercingu. To nowy regulamin

270

Pracownicy Fabryki Św. Piotra nie mogą mieć już widocznych tatuaży i kolczyków. To efekt nowego regulaminu, który wprowadziła administracja Stolicy Apostolskiej. W regulaminie przeczytamy, że personel "zobowiązuje się do przestrzegania zasad wzorowego zachowania religijnego i moralnego".

Watykan zakazuje tatuaży i piercingu. To nowy regulamin
Nowa lista zakazów w Watykanie, a na niej m.in. tatuaże (Pixabay)

Watykan wprowadza nowy regulamin dla pracowników Fabryki Św. Piotra. To zbiór zasad, które obowiązują osoby zatrudnione m.in. przy zarządzaniu, utrzymaniu, konserwacji i dekoracji bazyliki watykańskiej.

Co mówią nowe wytyczne? Przede wszystkim pracownicy XVI-wiecznej muszą zastosować się do watykańskiego "dress code'u". W regulaminie na Rok Święty 2025 r. przeczytamy, że "z szacunku dla godności i miejsca pracy zabronione są widoczne tatuaże oraz elementy body piercingu."

To jednak nie wszystko. Jak informuje Polska Agencja Prasowa, pracownicy muszą wyznawać wiarę katolicką i "żyć zgodnie z jej zasadami". Z kolei w procesie rekrutacji do fabryki niezbędne będą "świadectwo wystawione przez proboszcza lub innego przedstawiciela Kościoła, akt ślubu kościelnego w przypadku osób w związkach małżeńskich".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Terlikowski krytykuje postawę Watykanu. "Wyraźnie częściej Stolica Apostolska kontaktuje się z Rosją"
Pracownik zobowiązuje się do przestrzegania zasad wzorowego zachowania religijnego i moralnego, także w życiu prywatnym i rodzinnym, zgodnie z nauczaniem Kościoła - możemy przeczytać w najnowszym regulaminie, cytowanym przez PAP.

Surowe konsekwencje złamania zasad Watykanu

Osoby, które nie podporządkują się do nowego regulaminu Stolicy Apostolskiej, mogą zostać surowo ukarane. Grozi im m.in. zawieszenie w obowiązkach surowych. Najpoważniejsze konsekwencje grożą za przekazywanie osobom trzecim informacji poufnych.

Pod żadnym pozorem pracownicy nie mogą przyjmować obcych w miejscu pracy, a także wynosić "oryginalnych dokumentów i fotokopii oraz kopii elektronicznych i innego materiału archiwalnego".

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić