Cmentarz Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r. nie jest zwykłą nekropolią. W tym miejscu pochowano żołnierzy biorących udział w "Cudzie nad Wisłą", czyli wielkiej batalii, która zatrzymała pochód bolszewików na zachód Europy. Sprowadzono tu także urny wypełnione ziemią z Katynia, gdzie Sowieci dokonali mordu na polskich oficerach.
Wiadomo, gdzie spocznie Tadeusz Gołębiewski. Wyjątkowe miejsce
Cmentarz, na którym spocznie Tadeusz Gołębiewski to jedna z dwóch nekropolii w Radzyminie. Znajduje się tuż przy wjeździe do miasta - przy ul. Jana Pawła II. Jej nazwa nie jest zresztą przypadkowa. Papież modlił się na cmentarzu podczas jednej ze swoich pielgrzymek do Polski - w roku 1999.
Jak zauważa "Fakt", początkowo spekulowano, że Tadeusz Gołębiewski może spocząć w rodzinnym grobie w Wołominie. Bliscy zmarłego biznesmena postanowili jednak, że do pochówku dojdzie kilka kilometrów dalej. Wybór jest nieprzypadkowy, bo w Radzyminie mieści się jego rezydencja oraz nowoczesny zakład produkcyjny.
Mszę pogrzebową w intencji Tadeusza Gołębiewskiego zaplanowano na najbliższy poniedziałek (27 czerwca). Rozpocznie się o godz. 13.00 w kościele pod wezwaniem św. Jana Pawła II.
Rodzinny grobowiec Gołębiewskich znajduje się na cmentarzu położonym na Lipinach na obrzeżach Wołomina. To ledwie kilkaset metrów od domu, w którym urodził się znany biznesmen. Pochowane są w nim dwie osoby - pani Marianna oraz pan Kazimierz.
Często widuję tu brata Tadeusza Gołębiewskiego, ale on sam raczej tu nie bywał, tylko przy z okazji pogrzebów - powiedział "Faktowi" sprzedawca zniczy i kwiatów.
Chociaż Tadeusz Gołębiewski zdobył uznanie i sławę, to nigdy nie zapomniał o rodzinnym mieście. - Zawsze o nas pamiętał. Na wszystkie uroczystości, które odbywały się w gminie, dostarczał nam swoje słodycze. Nikomu nie odmawiał - powiedziała burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan.
Czytaj także: Monika Miller poznała diagnozę. Jest nieuleczalnie chora
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.