pogoda
Warszawa
BOB | 

Wiatr, deszcz i śnieg. Niebezpieczna pogoda w Polsce

2

W niektórych miejsca na plusie, a w innych dużo poniżej zera. Będzie też śnieg, deszcz, czy silny wiatr. Najbliższe dni przyniosą Polsce szaloną pogodę.

Wiatr, deszcz i śnieg. Niebezpieczna pogoda w Polsce
Czy zima jeszcze wróci? Pogoda na 4 lutego (PAP, Leszek Szymański)

W ostatnich dniach zrobiło się cieplej w Polsce, a w wielu regionach kraju nie ma już śladu po śniegu. To jednak nie oznacza, że zima odeszła na dobre. Na własnej skórze przekonają się o tym mieszkańcy niektórych części kraju.

IMGW ostrzega. Jaka pogoda w Polsce?

Jaka pogoda będzie 4 lutego? IMGW wydało ostrzeżenia niemal dla całej Polski. Na północy należy się spodziewać opadów śniegu i deszczu ze śniegiem. Z tego powodu na drogach będzie się tworzyć niebezpieczna gołoledź.

W pozostałych częściach kraju w czwartek śniegu raczej nie będzie. Zamiast tego trzeba się liczyć z opadami deszczu. Termometry pokażą kilka stopni na plusie, ale będzie także silny wiatr, którego prędkość będzie do 70, a w górach nawet do 130 km/h.

- W najbliższych dniach pogoda będzie szalona. W środę na Dolnym Śląsku termometry pokażą do 10 stopni, a na Podlasiu w nocy z soboty na niedzielę temperatura spadnie do minus 21 stopni Celsjusza - mówi w PAP Grzegorz Walijewski, rzecznik IMGW.

W piątek ma się trochę wypogodzić, choć tego raczej nie odczują mieszkańcy południowej i południowo-zachodniej Polski. Możliwe są opady śniegu. Tym samym luty na razie będzie kapryśny i tylko momentami zimowy.

Zobacz także: Tygrysica bawi się w śniegu. Nagranie z Wrocławia
NA ŻYWO
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Wyniki Lotto 27.04.2025 – losowania Multi Multi, Ekstra Pensja, Ekstra Premia, Mini Lotto, Kaskada
Mikroplastik mamy we krwi. Najwięcej jest go u osób po udarze
Lotnisko w Norwich musiało zamknąć pas startowy. Wszystko przez awaryjne lądowanie
Przeżyła atak rekina. Na pomoc ruszyli nieznajomi
Oto co pasażer bmw pokazał w kierunku policji. Szybko się doigrał
Rekordowa aukcja listu z Titanica. Mówią, że był proroczy
Odprowadzasz deszczówkę? Musisz uważać. Kary nawet do 10 tys. zł
Weronika nie daje znaku życia od czterech dni. Trwają poszukiwania nastolatki
Lista najgroźniejszych bakterii szpitalnych. Jak się przed nimi chronić?
Nie żyje Bogdan Gumulak. Strażak przegrał walkę z nowotworem
Poleciał do Madrytu z dziewczyną i całą drużyną rugby. 21-letni Brytyjczyk zaginął
Kontrowersyjny gość w klubie golfowym Trumpa. Chce wybielaczem leczyć raka i Covid
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić