Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Paulina Antoniak
Paulina Antoniak | 

Wielkie gruzowisko po budowie linii metra na Targówku. Ludzie mają dość

21

Budowa wschodniego odcinka drugiej linii metra do stacji Trocka zakończyła się w 2019 roku. Od tamtej pory, na terenie dawnej budowy, znajduje się gruzowisko. Okoliczni mieszkańcy walczą z władzami miasta o jego uprzątnięcie. Niestety, do tej pory nie doczekali się żadnej reakcji.

Wielkie gruzowisko po budowie linii metra na Targówku. Ludzie mają dość
Po budowie odcinka metra zostało ogromne gruzowisko (Pixabay, Wikimedia Commons)

Wschodni odcinek drugiej linii metra powstawał przez ponad trzy lata. We wrześniu 2019 roku budowa finalnie się zakończyła. Jak informuje "Super Express", zabrano wszelkie sprzęty potrzebne do pracy nad konstrukcją, jednak pozostawiono ogromne gruzowisko. Mieszkańcy od ponad roku walczą z władzami miasta o jego uprzątnięcie, jednak niestety nie mogą doczekać się jakiejkolwiek reakcji.

"Chcemy żyć jak ludzie"; "Mamy tego dość"; "Nie mam siły na to patrzeć. Tak przecież nie można" - mówią w rozmowie z "Super Expressem" osoby zamieszkujące nieopodal działki na tyłach podwórka przy ul. Gilarskiej.

Miło, że pomyśleli o nas i zbudowali nam stację metra, ale to, co zostawili po sobie, szokuje mnie za każdym razem, kiedy tamtędy przechodzę − mówi w rozmowie z "Super Expressem" 73-letnia pani Wanda.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Metro pod wodą. Przerażające nagranie świadka

Gruzowisko po budowie II odcinka linii metra. Jest reakcja wykonawcy

Jak podaje "SE", w sprawie uprzątnięcia gruzowiska mieszkańcy kilkukrotnie interweniowali w mieście oraz spółce metra. Zareagowała także redakcja.

Inspektorzy Wydziału Infrastruktury sprawdzą teren, na którym znajdują się odpady. Po sprawdzeniu nieruchomości w ewidencji działek podejmiemy dalsze kroki − powiedziała dziennikarzom Anna Mika, naczelniczka wydziału infrastruktury dla dzielnicy Targówek.

Do uprzątnięcia terenu dawnej budowy zobowiązał się również wykonawca.

Nie jesteśmy w stanie jednoznacznie zidentyfikować pochodzenia tych materiałów. Co więcej, część z nich wygląda jak odpady gabarytowe, niemające żadnego związku z budową metra. Od ponad 15 lat czujemy się odpowiedzialni za Warszawę w związku z tym, by uniknąć wszelkich wątpliwości, usuniemy te materiały na własny koszt w ciągu kilku dni − powiedział w rozmowie z "SE" Bartosz Sawicki z firmy Gulermak.
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Zobacz także:
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić