Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
aktualizacja 

Wychłodzona siedziała przy torowisku. Trudna interwencja policjantów

Niemal każda minuta była na wagę złota w trakcie interwencji, do jakiej wezwani zostali w poniedziałek po godzinie 22 policjanci z Tczewa. Wszystko za sprawą zgłoszenia babci młodej kobiety, która poinformowała o nagłym zniknięciu swojej wnuczki znajdującej się w kryzysie emocjonalnym.

Wychłodzona siedziała przy torowisku. Trudna interwencja policjantów
Trudna interwencja policjantów z Tczewa (KPP w Tczewie)

Interwencja, w której we wtorek 5 listopada uczestniczyli tczewscy śledczy, bez wątpienia na długo pozostanie w pamięci funkcjonariuszy biorących w niej udział. Wszystko za sprawą zgłoszenia, które wpłynęło do dyżurnego na dwie godziny przed północą. Dotyczyło ono tajemniczego zniknięcia 21-letniej kobiety w kryzysie emocjonalnym.

O całym zajściu śledczych poinformowała zaniepokojona babcia zaginionej. Na reakcję funkcjonariuszy nie trzeba było długo czekać, ponieważ jak to bywa w przypadku tego typu zgłoszeń, natychmiast ogłoszono alarm i zmobilizowano kilka wydziałów do intensywnych poszukiwań.

W reakcji na zgłoszenie szef tczewskich policjantów ogłosił alarm, mobilizując dzielnicowych, funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego, dochodzeniowo-śledczego oraz wydziału do walki z przestępczością gospodarczą [...] Do poszukiwań dołączył również pluton alarmowy z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku — mówi sierż. Katarzyna Ożóg, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Tczewie

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polacy o niebezpiecznej modzie. Zapytaliśmy, co sądzą o "snusach"

Kobieta była wychłodzona i wymagała pomocy specjalistów

Poszukiwania szybko przyniosły skutek, ponieważ dzielnicowi odnaleźli 21-latkę w zaroślach przy torowisku. Kobieta była bez obuwia, w stanie sporego wychłodzenia, w związku z czym wymagała pomocy medycznej. Na miejsce wezwano zespół ratowników. Obecnie zajmują się specjaliści.

Kobieta była w stanie wychłodzenia i bez obuwia [...] Na miejscu udzielono jej pomocy przedmedycznej, a następnie przekazano pod opiekę specjalistów, gdzie otrzymała niezbędne wsparcie. Wsparcie rodziny i bliskich jest kluczowe w takich sytuacjach, a szybka reakcja może uratować życie. Jeśli dzieje się coś niepokojącego i domyślasz się, że życie takiej osoby może być zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112. Przekaż służbom lokalizację, w której znajduje się potrzebujący pomocy. Czas w takiej sytuacji ma decydujące znaczenie – podkreśla rzeczniczka.

Jednocześnie policjanci przypominają, że w kryzysach emocjonalnych nie jest się osamotnionym. W problemach w każdej chwili pomóc mogą bezpłatne numery pomocowe:

  • 800 70 2222 całodobowy, Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym
  • 800 12 12 12 całodobowy, Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
  • 116 111 całodobowy, Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
  • 116 123 całodobowy, Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
  • 112 numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.
Autor: KARO
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
KOMENTARZE WYŁĄCZONE
Sekcja komentarzy coraz częściej staje się celem farm trolli i polem do dezinformacji. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć możliwość komentowania pod tym artykułem.
Redakcja o2.pl
Zobacz także:
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić