Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Wyglądają jak zombie. Ujęcia z Warszawy. Co na to policja?

197

Czy na warszawskim Ursynowie dochodzi do przypadków użycia fentanylu? Świadczyć o tym mogą filmy i zdjęcia, które dostępne są w mediach społecznościowych. Dotychczas internauci udokumentowali dwa przypadki osób, które mogły zażywać "narkotyk zombie". Co na to policja?

Wyglądają jak zombie. Ujęcia z Warszawy. Co na to policja?
Policja nie potwierdza przypadków fentanylu na Ursynowie (Facebook Obywatele Ursynowa)

Dotychczas najwięcej przypadków zażycia substancji zanotowano w Żurominie. Miejscowość nazywana jest już "polską stolicą fentanylu". W sierpniu policja zatrzymała dwóch mieszkańców Żuromina w wieku 37 i 39 lat oraz 48-letniego gdańszczanina. Mężczyźni handlowali narkotykiem bazującym na silnym leku przeciwbólowym.

Kolejne zatrzymania i zakaz sprzedaży opioidów przez "receptomaty" wprowadzony przez Ministerstwo Zdrowia nie są w stanie wyhamować ekspansji "narkotyku zombie". Teraz kolejne niepokojące obrazki pojawiły się w mediach społecznościowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Najbardziej niebezpieczny narkotyk coraz popularniejszy

Jeden z użytkowników grupy "Obywatele Ursynowa" na Facebooku opublikował 30 sierpnia fotografie osób, które wyglądają tak, jakby były odurzone fentanylem. Na zdjęciach widać dwóch młodych mężczyzn, stojących z rękami skierowanymi w dół.

Chyba dotarło już i na Ursynów. Mamy pierwszy przypadek tego świństwa. Wracam z pracy i chyba młodzież po fentanylu się bawi w ostatnie dni wakacji - napisał internauta, który opublikował zdjęcia.

Drugi materiał opublikowano kilka dni później. Pojawił się na tej samej grupie. Na wideo widać dwie osoby, stojące w nienaturalnych pozach w jednym z ursynowskich tuneli. Poczucie grozy na wideo potęguje fakt, że zostało nagrane już po zmroku.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Fentanyl na Ursynowie? Jest odpowiedź policji

Postanowiliśmy zweryfikować doniesienia o fentanylu na Ursynowie, kontaktując się z warszawskimi policjantami. Co ciekawe, mimo materiałów świadczących o możliwości zażycia fentanylu, w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa II nie zanotowano informacji o osobach, które mogły być pod jego wpływem.

Co więcej, policjanci z warszawskiego Ursynowa nie dostali nawet sygnału od zaniepokojonych mieszkańców. Z naszych informacji wynika, że sprawy nikt dotychczas nie zgłosił.

Przejmie informuję, że w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa II nie odnotowano zgłoszeń dotyczących zdarzeń z osobami pod wpływem środka o nazwie fentanyl - przekazała w rozmowie z o2.pl kom. Ewa Kołdys, oficer prasowy Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II.

Czym jest fentanyl?

To syntetyczny opioid wykorzystywany jako silny lek przeciwbólowy. Często stosuje się go w anestezjologii. Ma działanie narkotyczne. Powoduje sztywność mięśni, zwolnienie czynności serca, obniżenie ciśnienia, a także zaburzenia oddychania.

Osoby, które go zażywają, mają problem z poruszaniem się. Ich ruchy są spowolnione i nieskoordynowane. Z tego względu nazywany jest "narkotykiem zombie". Zażywanie fentanylu bez opieki lekarza może grozić uduszeniem się i śmiercią. Z fentanylem oficjalnie łączy się sześć przypadków zgonu w Polsce.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić