Szymon Hołownia urodził się w Białymstoku. Tam też ukończył Społeczne Liceum Ogólnokształcące Społecznego Towarzystwa Oświatowego.
Po szkole średniej podjął studia w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Nie został jednak dyplomowanym psychologiem, gdyż studiów ostatecznie nie ukończył.
To oznacza, że Szymon Hołownia ma wykształcenie średnie. Jednak to nie przeszkodziło mu w robieniu kariery.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Były momenty, gdy pragnął wkroczyć na ścieżkę kariery religijnej. Dwukrotnie wszak przebywał w nowicjacie zakonu dominikanów.
Szymon Hołownia. Kariera dziennikarska
W latach 1997-2000 Hołownia był redaktorem działu kultury w "Gazecie Wyborczej", a pomiędzy 2001-2004 felietonistą i redaktorem działu społecznego w "Newsweek Polska".
Warto również wspomnieć, że przez trzy miesiące 2005 roku pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego "Ozonu". Później przez rok pracował dla "Rzeczpospolitej" jako redaktor "Plus Minus".
Jednak 2019 zawiesił pisanie w związku z ogłoszeniem startu w wyborach prezydenckich.
Nie ma co ukrywać, że z pewnością Szymon Hołownia większości kojarzy się z show "Mam Talent", które współprowadził z Marcinem Prokopem. Jako ciekawostkę zdradzimy, że Prokop był świadkiem na ślubie Hołowni.
A wiecie, gdzie Hołownia zaczynał swoją przygodę z telewizją? Swoje pierwsze kroki stawiał w 2006 roku, jako prowadzący "Po prostu pytam" w TVP1. Z kolei w latach 2007-2012 realizował się w stacji Religia.tv, w której był dyrektorem programowym.
Inna działalność Szymon Hołowni
Hołownia pod swoim nazwiskiem wydał aż 22 książki. Pierwszą był "Kościół dla średnio zaawansowanych" z 2004 roku, a ostatnią "Fabryka jutra tego roku" z 2020 roku.
8 grudnia 2019 w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim oficjalnie ogłosił start w wyborach prezydenckich w 2020. Nadmieńmy, że rozważał też inną drogę życia - dwukrotnie przebywał w nowicjacie zakonu dominikanów.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.