Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...

Zakaz w Egipcie. Pokłosie ataku rekina

W Hurghadzie, popularnym egipskim kurorcie, rekin pożarł 24-letniego Rosjanina. Do tragedii doszło w czwartek po południu, na publicznej plaży, na oczach świadków. Po śmiertelnym ataku władze Egiptu wprowadziły zakaz sportów wodnych.

Zakaz w Egipcie. Pokłosie ataku rekina
Atak rekina w Hurhadzie: nie żyje 24-letni Rosjanin (Pixabay, Twitter, Goodgood)

Hurghada to jeden z najpopularniejszych egipskich kurortów. Każdego roku tę miejscowość odwiedzają setki tysięcy turystów. Wielu z nich pływa i nurkuje. Niestety, czasem kończy się to tragicznie.

W czwartek po południu rekin, a konkretnie żarłacz tygrysi, na oczach przerażonych turystów zabił 24-letniego Rosjanina. Horror rozegrał się przy hotelu Dream Beach. Choć świadkowie zajścia natychmiast rzucili się na pomoc ofierze, życia 24-latka nie udało się ocalić.

Na mrożącym krew w żyłach nagraniu, które pojawiło się w mediach społecznościowych, widać, że mężczyzna próbował walczyć z rekinem, ale ostatecznie zniknął pod powierzchnią wody. Zginął na oczach swojego ojca i dziewczyny, której udało się przeżyć spotkanie z rekinem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Halo Polacy". Księżycowa wyspa - jedyna taka w archipelagu

24-letni Rosjanin przebywał w Egipcie na stałe. Według doniesień niektórych mediów, m.in. "The Sun", najprawdopodobniej zamieszkał tam, by uniknąć wcielenia do armii i walki na ukraińskim froncie.

Atak rekina w Hurghadzie: reakcja władz

Jak przypomina internetowy serwis ''Gazety Wyborczej'', w Egipcie turystyka daje stałe oraz sezonowe zatrudnienie około dwóm milionom ludzi.

Władzom zależy więc na tym, by każdy turysta mógł czuć się w pełni bezpiecznie. Ale atak rekina może zniweczyć wszelkie wysiłki.

Po czwartkowej tragedii plaże w pobliżu miejsca ataku zostały zamknięte. Co więcej, według ''GW'', Egipt wprowadził od piątku rano zakaz kąpieli, nurkowania i uprawiania sportów wodnych. Zakaz będzie obowiązywał przez 48 godzin, od El Gouna do Zatoki Soma.

By zapobiegać podobnym sytuacjom w przyszłości, władze Egiptu podjęły decyzję o zakupie 60 urządzeń namierzających, które umożliwią monitorowanie najbardziej niebezpiecznych gatunki rekinów, by lepiej zrozumieć ich zachowanie oraz motywy ataków.

Przypomnijmy: w ostatnich latach w tej okolicy miało miejsce kilka podobnych incydentów. W ubiegłym roku po ataku rekinów w Morzu Czerwonym zginęły turystki z Rumunii i Austrii.

W 2018 roku zginął czeski turysta, a trzy lata wcześniej niemiecki. W 2020 roku po ataku rekina ukraiński chłopiec stracił rękę, a przewodnik z Egiptu nogę.

Autor: APOL
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
KOMENTARZE WYŁĄCZONE
Sekcja komentarzy coraz częściej staje się celem farm trolli i polem do dezinformacji. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć możliwość komentowania pod tym artykułem.
Redakcja o2.pl
Wybrane dla Ciebie
Robert Lewandowski idzie po Złotą Piłkę? Znany portal pokazał swój ranking
Białoruska propaganda straszy Polską. "Demony chcą przejąć Białoruś"
Świebodzin zdetronizowany. Nowy pomnik Jezusa będzie dużo wyższy
Groźna sytuacja na pokładzie samolotu. Ursula von der Leyen udzieliła pierwszej pomocy pasażerowi
Uchodzi za znienawidzonego. Jest lepszy niż kiedykolwiek wcześniej
Idealne do smażenia i do kanapek. Przepis na masło klarowane
Oburzyły ją seks-gadżety w chińskim sklepie. Mieszkanka Gdańska prosi o interwencję
Kosmiczna kwota. Tyle Rafael Nadal zarobił na kortach
Mają polskie korzenie. Będą kanonizowani. Papież podjął decyzję
Basen w Wielkopolsce zamknięty do odwołania. Wykryto groźną bakterię
Tajemnicze symbole na drzewach w Skandynawii. Kryją mroczną przeszłość
Rosjanie pokazali cel ataku jądrowego w Polsce. Gen. Polko: Sieją strach
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić