Do ucieczki małp z laboratorium Alpha Genesis doszło w środę (6 listopada). To zdarzenie wywołało niemałe poruszenie. Szybko stało się jasne, że jeden z pracowników źle zamknął wybieg.
W reakcji na ten incydent apel wystosowała policja w Yemassee.
Zamknijcie okna i drzwi - nawołuje szef służb
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Jeżeli ktoś napotka małpę, powinien jak najprędzej zadzwonić pod numer alarmowy. Pracownicy laboratorium przekazali już, że dokładają starań, by uciekinierki powróciły w miejsce, z którego zbiegły. Stosowane są rozmaite sztuczki.
Laboratorium zostanie ukarane?
Sprawą zainteresowała się organizacja broniąca praw zwierząt Stop Animal Exploitation Now. Wezwano do kontroli ośrodka Alpha Genesis. Uznano, że jest to kolejny dowód na lekceważenie przepisów dotyczących opieki nad zwierzętami.
W 2018 roku laboratorium zostało ukarane grzywną za podobną ucieczkę. Czy tym razem będzie tak samo? Czas pokaże.
Makaki królewskie: co warto wiedzieć?
Makak królewski, znany również jako rezus (Macaca mulatta), to gatunek małpy z rodziny koczkodanowatych, szeroko rozpowszechniony w Azji Południowej i Południowo-Wschodniej. Zamieszkuje różnorodne środowiska, od lasów po tereny miejskie, wykazując dużą adaptacyjność.
Makaki królewskie osiągają długość ciała od 47 do 53 cm, z ogonem mierzącym od 20 do 22 cm. Ich masa ciała waha się między 5,3 a 7,7 kg. Sierść jest zazwyczaj brązowa lub szara, z jaśniejszym spodem ciała. Gatunek ten jest wszystkożerny, spożywając owoce, liście, owady, a także pokarm pochodzenia ludzkiego.