Kontrolerzy Zarządu Oczyszczania Miasta podczas rutynowej kontroli natknęli się na nietypowe znalezisko. Na jednym z przystanków w Warszawie odkryli drewnianą trumnę. Jak się okazało, w środku znajdował się manekin ubrany w niebieski płaszcz. Nie wiadomo, kto i dlaczego pozostawił ten przedmiot w takim miejscu - donosi "Super Express". Trumna leżała przy przystanku na ul. Szymańskiego na warszawskiej Woli.
Czytaj więcej: Musk po raz 13-ty został ojcem? Reakcja miliardera
Trumna na przystanku - skąd się tam wzięła?
Trumna znaleziona na przystanku to tak zwana trumna kremacyjna. Można ją kupić nawet będąc osobą prywatną i nie prowadząc zakładu pogrzebowego przez internet i odebrać od wytwórcy samemu lub poprosić o dostawę. Cena takiej trumny to w sieci około 450 zł netto (550 brutto). Są one oczywiście niższe, ponieważ przeznaczone są do spalenia. Nie może posiadać plastikowych, czy metalowych dodatków. Niewykluczone, że trumna mogła też służyć grupie rekonstrukcyjnej.
ZOM regularnie spotyka się z różnymi porzuconymi przedmiotami na ulicach stolicy. Najczęściej są to stare meble i sprzęty AGD, ale czasem trafiają się rzeczy, które mogą zaskoczyć.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Fotele, kanapy i rowery na dachach wiat
Z przedmiotów pozostawionych na chodnikach i przystankach dałoby się umeblować niejedno mieszkanie. Były wśród nich fotele i kanapy, skrzydło drzwi oraz sprzęty AGD takie jak pralka, terma czy zamrażarka. Nie zabrakło też dodatków do wnętrz – dywanów i wykładzin, materacy czy kołder - informuje ZOM.
Czytaj więcej: Biebrzański Park Narodowy sprzedaje koniki polskie
Niektóre znaleziska ZOM zalicza do kategorii wandalizmu. Wielokrotnie pracownicy zarządu trafiali na komercyjne hulajnogi i miejskie rowery na dachach wiat czy ustawione na ulicznych koszach.
ZOM apeluje do mieszkańców, aby zgłaszali miejsca wymagające sprzątania do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115. Dzięki temu odpowiednie służby mogą szybko zareagować i usunąć niebezpieczne odpady. Odpady wielkogabarytowe można oddawać do PSZOK-ów lub mobilnych punktów selektywnej zbiórki, a także są odbierane przez operatorów w wyznaczonych terminach.