6 marca pojawiły się informacje o śmierci prof. dr hab. n. med. Elżbieta Starosławskiej, która była dyrektorem Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli i wieloletnim wykładowcą Instytutu Nauk Medycznych Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie.
Po śmierci lekarki na platformie X przemówił Zbigniew Ziobro. "Nie mogę dzisiaj wziąć udziału w ostatnim pożegnaniu Śp. Pani Profesor Elżbiety Starosławskiej. Nie pozwala na to mój stan zdrowia. Ale chciałbym chociaż tutaj złożyć jej rodzinie i wszystkim bliskim wyrazy najgłębszego współczucia" - napisał.
Nigdy nie zapomnę tego, co zrobiła dla mnie i tysięcy pacjentów Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli. Jak się poświęcała, aby pomagać w walce o nasze życie. Była lekarzem onkologiem, który mimo ogromnej wiedzy i doświadczenia nieustannie zgłębiał najnowsze osiągnięcia światowej medycyny. To dzięki niej moja walka daje mi dziś nadzieję… - dodał.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Zbigniew Ziobro do tej pory nie odniósł się do istotnych spraw bieżących. Nie nawiązał ani do zapowiedzi przesłuchania go przed komisją śledczą ds. Pegasusa, ani do doniesień kolegów ws. swojego stanu zdrowia.
Ostatnio o perturbacjach zdrowotnych Ziobry mówił Patryk Jaki. W rozmowie z gazeta.pl ujawnił, że lider jego partii jest aktualnie w trakcie drugiej chemioterapii. Z informacji przekazywanych przez polityków Suwerennej Polski wynika, że Ziobro mierzy się z rakiem przełyku (zaawansowane stadium).
To jest tego typu nowotwór, gdzie rokowania są słabe, ale wiem, że Zbigniew Ziobro z tego wyjdzie, bo III RP tak go przećwiczyła, że on z tego wyjdzie. Wróci i będzie walczył - podkreślił Jaki.
O problemach Ziobry pisał też Marcin Warchoł. Przedstawiciel Suwerennej Polski w mediach społecznościowych podkreślił, że partyjny lider walczy o życie, natomiast rokowania są złe.
Prof. Elżbieta Starosławska nie żyje. "Była nadzieją i autorytetem"
Profesor Starosławska zmarła w wieku 71 lat. Wiele osób bardzo pochlebnie wypowiada się na jej temat.
Pani Profesor dzięki swej sile i pasji do walki z chorobą była nadzieją i autorytetem dla całego społeczeństwa regionu lubelskiego, a nawet całego kraju. Jej osiągnięcia, zarówno w obszarze badań naukowych, ratowania życia, jak i w wsparcia dla pacjentów tworzyły godną do naśladowania postawę systemu opieki zdrowotnej - podkreślał prof. PANS dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, rektor PANS w Chełmie, cytowany przez supertydzien.pl.
Pogrzeb cenionej profesor rozpocznie się 9 marca o godz. 11:00 w archikatedrze lubelskiej. Elżbieta Starosławska zostanie pochowana na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.