Mateusz Kaluga
Mateusz Kaluga| 

Zdjęcia z kościoła. Na nich Czarnek. Księża załamują ręce

672

W sobotę w jednym z krakowskich kościołów odbyło się spotkanie z posłem Przemysławem Czarnkiem. Poseł PiS przemawiał z ołtarza. Księża załamują ręce. "Porażka", "Kiedy to się skończy" - piszą w sieci.

Zdjęcia z kościoła. Na nich Czarnek. Księża załamują ręce
Spotkanie z Przemysławem Czarnkiem w kościele (X)

Spotkanie z byłym ministrem edukacji odbyło się w sobotę w Kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy przy ul. Zamoyskiego w Krakowie.

Na stronie parafii zapowiedziano, że spotkanie będzie poświęcone "obronie istotnych wartości". Do przyjścia zachęcała m.in. była małopolska kurator oświaty Barbara Nowak, twierdząc, że "mądrego miło posłuchać". Po wszystkim stwierdziła, że przemowa była "lepsza od wielu kazań".

Już po spotkaniu sam poseł Czarnek pochwalił się frekwencją. Według niego do kościoła przyszło nawet 600 osób, z kolei o polityce miał rozmawiać z bocznej sali z co najmniej setką chętnych. "Przyszło tylu ludzi, że można ich było pomieścić jedynie w Kościele. Przemowę Pana profesora powinni usłyszeć wszyscy Polacy kochający Ojczyznę! To była uczta duchowa" - dodała Barbara Nowak. "Kraków potrzebuje takich spotkań" - napisał w mediach społecznościowych były wicemarszałek Sejmu. W kościele obecny był też małopolski senator Marek Pęk.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Więcej w lesie śmieci czy grzybów? Sprawdziliśmy

Spotkanie w kościele i przemawianie z ołtarza skrytykowali znani księża. "Kiedy to się skończy" - napisał na portalu X jezuita Grzegorz Kramer.

Porażka. Takich spotkań nie robi się w kościele. Czynny polityk nie ma prawa przemawiać w świątyni. Z wyjątkiem głowy państwa - dodał ks. Daniel Wachowiak, proboszcz parafii spod Poznania.

Warto dodać, że to nie pierwszy raz, gdy w kościele przemawiają politycy Prawa i Sprawiedliwości. Takie wystąpienia ma za sobąm.in. Jarosław Kaczyński. W rocznicę śmierci matki wystąpił w kościele w Starachowicach w 2021 roku. Na mszy transmitowanej przez TVP mówił, że "zło atakuje nasz kraj, naród i Kościół". Prezes zabierał też głos na Jasnej Górze.

Krytykowani za przemawianie z ambony byli również Ryszard Czarnecki, Jadwiga Emilewicz czy Jarosław Zieliński. W kościele chętnie pokazywali się również posłowie Suwerennej Polski ze Zbigniewem Ziobro na czele.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić