... ale z umiarem - dodaje duchowny. Jednak nie wszyscy są co do tego przekonani. Z wiadomości księdza wynika, że wino mogą pić także nieletni, co jest w Polsce prawnie zakazane.
Internauci pytają
Bardzo szybko uwagę internautów zwrócił fakt, że ksiądz w żaden nie uściślił wieku osób, które mogą tego dnia napić się poświęconego wina.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Jak byłam dzieckiem, chodziliśmy na święcenie wina, bo zawsze potem ksiądz dawał nam butelkę i szliśmy w tango - napisała jedna z internautek.
Czy niepełnoletni mogą pić wino na mszy? Czy krew Jezusa jest niedozwolona poniżej 18 lat? - zastanawiał się kolejny internauta.
Zdaniem niektórych internautów takie pozwolenie jest co najmniej kontrowersyjne.
Czyli namawiacie do czegoś, co nie jest zgodne z polskim prawem, no gratuluję - zirytował się jeden z komentujących.
A czy przypadkiem przy pierwszej komunii św. nie przysięgało się stronić od takich używek? - zastanawiał się kolejny.
W komentarzach znaleźć można informacje, że nie chodzi o picie, a o degustację i że degustować można wyłącznie poświęcone wino.
Rola wina w wierze katolickiej
W Biblii o winie wspomina się około 450 razy. Przemiana wody w wino jest jednym z cudów, jakich dokonał Jezus. Z kolei podczas Ostatniej Wieczerzy wino zostaje przemienione przez Jezusa w jego krew. Dziś duchowni sprawujący mszę używają gronowego wina do konsekracji. Bez niego nie ma ważnej Eucharystii.
27 grudnia każdy może przynieść do kościoła butelkę wina. Wówczas zostanie ono poświęcone, a pobłogosławiony w ten sposób trunek ma ludzi uchronić od pragnienia, pomóc im zachować zdrowie i chronić przed zatruciami.