Pomalowane minerały związane są ze specjalną akcją #kamyki. Ta została wymyślona przez internautkę Katarzynę Sulewską i rozprzestrzeniła się na cały kraj. Na czym polega zabawa w kamyki?
Na początku należy znaleźć "surowy" kamień, który nadaje się do pomalowania. Następnie powinniśmy pokryć kamyk farbą akrylową (odporną na zróżnicowane warunki atmosferyczne).
Koncepcja obrazka może być różna - np. uśmiech czy twarz zwierzęcia.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Po pokryciu skałki lakierem bezbarwnym możemy przystąpić do drugiej części zadania.
Tył kamyka musimy oznaczyć logiem Facebooka, hasztagiem #kamyczki oraz kodem pocztowym miejscowości, gdzie taki kamyk stworzyliśmy.
Teraz wystarczy, że ktoś nasz kamyk znajdzie, zrobi sobie z nim zdjęcie, wrzuci na media społecznościowe i oznaczy je jako #kamyki. W ten sposób powiększamy społeczność fanów zabawy i nie tylko!
Akcja kamyki cieszy się ogromną popularnością!
Po dwóch latach od wymyślenia akcji, #kamyki są jednym z najpopularniejszych hasztagów w mediach społecznościowych! Do grupy fanów pomalowanych skał dołączyło już 90 tysięcy osób!
Wiele kamieni pomalowanych jest przez dzieci, ale nie brakuje takich, stworzonych przez artystów. Na grupie znajdziemy zdjęcia kamyków z rysunkami, malowidłami, wzorami nawiązującymi do lokalnej kultury i wielu innych!
Co ciekawe, popularność akcji wyszła poza granice naszego kraju!
Chcieliśmy zachować tę zabawę tylko w Polsce, ponieważ myśleliśmy, że jeżeli ktoś wywiezie kamyczek za granicę, to małe prawdopodobieństwo, że znajdzie go osoba, która będzie wiedziała, o co chodzi, ale udało się. Kamyczki znalazłyśmy w Chorwacji - mówiła w "Dzień Dobry TVN" pomysłodawczyni akcji.
Akcja pobudza kreatywność, zachęca do poszukiwań nowych kamyków i jest świetnym sposobem na spędzenie czasu dla całej rodziny!