Chociaż na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że kozica po prostu zabłądziła i tym sposobem dostała się do windy, rzeczywistość okazała się bardziej zaskakująca. Tak naprawdę nie mieliśmy bowiem do czynienia z żywym stworzeniem, a – rzeźbą.
Jak myślicie, gdzie się wybiera z samego rana nasza kozica górska? Miłego dnia wam życzymy – napisał przedstawiciel Nadleśnictwa Międzylesie na Facebooku.
Przeczytaj także: Znalazłeś? "Nie usuwaj". Zobacz, co wydarzyło się sekundę później
Lasy Państwowe – kozica górska w windzie. O co chodzi?
Co się stanie z kozicą z nagrania? Jak można łatwo wywnioskować z komentarzy pozostawionych pod filmikiem przez internautów, rzeźba stanie gdzieś na szlaku lub innym zielonym obszarze. Już nie raz i nie dwa spacerowiczom zdarzało się zobaczyć je w trakcie przechadzek.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Przeczytaj także: Poszedł do lasu w Małopolsce. Dobrze, że wszystko nagrywał
"Widziałam dwie, a może to była parka na kamienistej drodze w Jodłowie" – podzieliła się jedna z komentujących, "Tak piękna to chyba na wystawę", "Pewnie do przedszkola" – żartowały kolejne osoby (Facebook).
Kozice górskie – gdzie występują?
W Polsce kozice górskie można spotkać na terenie Tatr Zachodnich oraz Tatr Wysokich. Zwierzęta te nie zapadają w sen zimowy, więc jeśli miłośnikom wycieczek dopisze odrobina szczęścia, mogą zaobserwować osobnika lub więcej w ich naturalnym środowisku.
Przeczytaj także: Nagrali go w Józefowie. Sami leśnicy mówią o zaskoczeniu
Kozice górskie lub też: tatrzańskie, odżywiają się pokarmem roślinnym. Za pożywienie służą im między innymi zwłaszcza kora i liście jarzębu pospolitego górskiego, pędy liście czy owoce różnych gatunków jagód.
Zdarza się także, że zjadają porosty czy mchy. Co roku Tatrzański Park Narodowy organizuje ich liczenie, a według ostatnich danych na terenie Polski mieszka ich 1095.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.