Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
oprac. Anna Chenevet | 
aktualizacja 

Żyje bez dachu nad głową. Policjanci nawet się nie wahali

69

Policjanci z Komisariatu Policji w Rakoniewicach (woj. wielkopolskie) wykazali się godną naśladowania postawą. Podczas patrolu funkcjonariusze st. asp. Kornel Łakomy oraz asp. szt. Mariusz Lepa natrafili na bezdomnego mężczyznę. Postanowili mu pomóc.

Żyje bez dachu nad głową. Policjanci nawet się nie wahali
Policjanci pomogli bezdomnemu mężczyźnie (KPP Grodzisk Wielkopolski)

O bohaterskiej postawie policjantów informuje Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Wielkopolskim. W okolicy przystanku w miejscowości Śniaty od pewnego czasu przebywał bezdomny mężczyzna.

Odmówił on pomocy instytucjonalnej, którą mu zaoferowano. "Zadeklarował, że czuje się dobrze i nie zamierza opuszczać swojego dotychczasowego miejsca pobytu. Zgodnie z obowiązującym prawem, policja nie ma możliwości przymusowego umieszczenia bezdomnego w schronisku, jeśli ten nie wyrazi na to zgody" - czytamy. Policjanci nie zostawili go jednak na pastwę losu w tym trudnym, zimowym okresie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dramatyczne nagranie z USA. Pociąg staranował pojazd

Aspiranci Łakomy i Lepa codziennie sprawdzają stan zdrowia mężczyzny.

Starają się, aby nie brakowało mu podstawowych środków do życia. Dzięki współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wielichowie, mężczyzna otrzymuje jedzenie i ciepłe ubrania. Jednak to nie wszystko – policjanci, kierując się zwykłą ludzką życzliwością, sami dokładają wszelkich starań, by zapewnić mu dodatkowe wsparcie. Z własnych środków kupują mu jedzenie, odzież i buty, by pomóc przetrwać zimowe dni - informuje komenda.
Piękna postawa policjantów
Piękna postawa policjantów (KPP Grodzisk Wielkopolski)

"Ich postawa zasługuje na szczególne uznanie. W świecie, w którym często brakuje empatii, policjanci z Rakoniewic pokazują, że służba to nie tylko mundur i procedury, ale przede wszystkim serce otwarte na drugiego człowieka" - kwitują policjanci z Grodziska. I trudno nie zgodzić się z ich słowami.

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Makabryczne odkrycie obok płotu. "Twardy jak kamień"
Napięcie między Kanadą a USA. "Najpoważniejsze czasy od II wojny światowej"
Polskie wojska na Ukrainie? Generał Koziej zabiera głos
Zagadkowe zjawisko nad Polską. Ten widok zaniepokoił wiele osób
Przewyższa wcześniejsze techniki. Polacy rewolucjonizują badania nad widzeniem
Wstrzyknął sobie taki roztwór. Tragiczna śmierć 14-latka
Putin chce zająć "część Polski"? Generał mówi, co planuje Rosja
Chcą zbadać asteroidę YR4. Zacznie się już w marcu
Krzyżówka o czekoladzie. Lubisz? Sprawdź, czy odgadniesz wszystkie hasła
Najszybsza śmierć świata. To odkryli naukowcy, badając czarne dziury
Niepokój o zdrowie papieża Franciszka rośnie. Włoskie media alarmują
Budowali zbiornik retencyjny. Ich oczom ukazał się niezwykły widok
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić