Patrick urodził się w 1977 roku w Lipsku i był jednym z ośmiorga dzieci. W wieku trzech lat został odebrany rodzicom po tym, jak jego ojciec alkoholik zaatakował go nożem. W wieku 7 lat chłopak trafił do nowej rodziny w innym mieście.
W 1984 roku jego rodzice przywitali na świecie Susan, która jest niepełnosprawna umysłowo. Była słabo wykształcona i pomimo uczęszczania do szkoły, nauczyła się jedynie czytać oraz pisać. Jej rodzeństwo, które także zostało w rodzinnym domu, miało podobne problemy.
Zakazana miłość siostry i brata
W 2000 roku Patrick zaczął szukać swojej biologicznej rodziny i tak trafił do Lipska. Spotkał się wtedy po raz pierwszy z 16-letnią Susan. Ich związek rozpoczął się jednak dopiero kilka miesięcy później - po tym, jak zmarła ich matka.
W październiku 2001 r. Susan zaszła w pierwszą ciążę. Niedługo późnej urodziła Erika, u którego wykryto poważną niepełnosprawność. Pielęgniarka, która zajmowała się Susan, nabrała podejrzeń co do jej relacji z bratem i zawiadomiła o tym policję. Wkrótce Patrick usłyszał pierwszy wyrok - rok więzienia w zawieszeniu za kazirodcze stosunki z siostrą.
Czytaj także: Lepiej usiądźcie. Tyle kosztują pączki w Zakopanem
17-letnia wówczas Susan została w ośrodku opiekuńczym, a Erick został przekazany rodzinie zastępczej. Rodzeństwo nadal spotykało się w tajemnicy. Kiedy Susan osiągnęła pełnoletność, ponownie zamieszkali razem, a Susan urodziła troje dzieci, z czego jedno niepełnosprawne. Patrick został skazany jeszcze dwukrotnie - na dziesięć miesięcy, a następnie na dwa i pół roku więzienia. W 2012 roku odwołał się do Trybunału Praw Człowieka, aby jego związek z Susan mógł być uznany przez niemieckie prawo.
Nie czujemy się winni tego, co się między nami wydarzyło. Chcemy, aby zniesiono prawo, które czyni kazirodztwo przestępstwem - mówił wówczas Patrick.
Czytaj także: NASA potwierdza. Tajemniczy obiekt na niebie nad USA
W 2008 roku podtrzymano prawo i odrzucono jego apelację. Patrick musiał także przejść wazektomię. W 2012 roku odwołał się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, twierdząc, że ma prawo do życia rodzinnego i prywatności. Ponownie apelacja została odrzucona, a sąd uznał, że para została potraktowana sprawiedliwie przez władze niemieckie.
Nie znaliśmy się w dzieciństwie, dla nas to nie to samo. Zakochaliśmy się jako dorośli i nasza miłość jest prawdziwa. Nic nie możemy na to poradzić - mówiła dla Mail Online Susan.
W 2014 r. Niemiecka Rada Etyki zmieniła sytuację pary. Zezwolono na kazirodztwo między rodzeństwem, nie zmieniając jednak prawa. Para nadal mieszka razem we wschodnich Niemczech.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.