Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...

Brat zakochał się w siostrze. Mają 4 dzieci. "Nie czujemy się winni"

78

Susan Karolewski i jej rodzony brat Patrick Stuebing wychowywali się oddzielnie. Kiedy spotkali się po 20 latach, wydarzyła się najmniej spodziewana rzecz - zakochali się w sobie. Dziś wychowują wspólnie dzieci i walczą z wymiarem sprawiedliwości, który już kilkukrotnie skazywał ich za kazirodztwo.

Brat zakochał się w siostrze. Mają 4 dzieci. "Nie czujemy się winni"
Patrick i Susan

Patrick urodził się w 1977 roku w Lipsku i był jednym z ośmiorga dzieci. W wieku trzech lat został odebrany rodzicom po tym, jak jego ojciec alkoholik zaatakował go nożem. W wieku 7 lat chłopak trafił do nowej rodziny w innym mieście.

W 1984 roku jego rodzice przywitali na świecie Susan, która jest niepełnosprawna umysłowo. Była słabo wykształcona i pomimo uczęszczania do szkoły, nauczyła się jedynie czytać oraz pisać. Jej rodzeństwo, które także zostało w rodzinnym domu, miało podobne problemy.

Zakazana miłość siostry i brata

W 2000 roku Patrick zaczął szukać swojej biologicznej rodziny i tak trafił do Lipska. Spotkał się wtedy po raz pierwszy z 16-letnią Susan. Ich związek rozpoczął się jednak dopiero kilka miesięcy później - po tym, jak zmarła ich matka.

W październiku 2001 r. Susan zaszła w pierwszą ciążę. Niedługo późnej urodziła Erika, u którego wykryto poważną niepełnosprawność. Pielęgniarka, która zajmowała się Susan, nabrała podejrzeń co do jej relacji z bratem i zawiadomiła o tym policję. Wkrótce Patrick usłyszał pierwszy wyrok - rok więzienia w zawieszeniu za kazirodcze stosunki z siostrą.

17-letnia wówczas Susan została w ośrodku opiekuńczym, a Erick został przekazany rodzinie zastępczej. Rodzeństwo nadal spotykało się w tajemnicy. Kiedy Susan osiągnęła pełnoletność, ponownie zamieszkali razem, a Susan urodziła troje dzieci, z czego jedno niepełnosprawne. Patrick został skazany jeszcze dwukrotnie - na dziesięć miesięcy, a następnie na dwa i pół roku więzienia. W 2012 roku odwołał się do Trybunału Praw Człowieka, aby jego związek z Susan mógł być uznany przez niemieckie prawo.

Nie czujemy się winni tego, co się między nami wydarzyło. Chcemy, aby zniesiono prawo, które czyni kazirodztwo przestępstwem - mówił wówczas Patrick.

W 2008 roku podtrzymano prawo i odrzucono jego apelację. Patrick musiał także przejść wazektomię. W 2012 roku odwołał się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, twierdząc, że ma prawo do życia rodzinnego i prywatności. Ponownie apelacja została odrzucona, a sąd uznał, że para została potraktowana sprawiedliwie przez władze niemieckie.

Nie znaliśmy się w dzieciństwie, dla nas to nie to samo. Zakochaliśmy się jako dorośli i nasza miłość jest prawdziwa. Nic nie możemy na to poradzić - mówiła dla Mail Online Susan.

W 2014 r. Niemiecka Rada Etyki zmieniła sytuację pary. Zezwolono na kazirodztwo między rodzeństwem, nie zmieniając jednak prawa. Para nadal mieszka razem we wschodnich Niemczech.

Zobacz także: Gdzie są przyczyny inflacji? Polityk PSL się nie hamuje. "Nie żaden Putin, tylko NBP, rząd"
Autor: ABA
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Chleb ze smalcem za 25, kiełbasa za 30. Ceny w Zakopanem
Zaginęła prawniczka z Lublina. Rodzina zwróciła się z apelem do kierowców
Termin mija w niedzielę. Koniec TikToka w USA
Jeździsz samochodem? Do tych miast lepiej się nie wybieraj
Przyrodnicy załamani. Ktoś zastrzelił Merle
Ludzie lądują w szpitalach w dwóch krajach. Winne borówki z Polski?
Eksperci nie mają wątpliwości. To najdroższe pożary w historii Kalifornii
Wielka akcja policji. Potrwa kilka tygodni
Już nie weźmie słoików. Znana emerytka leci do Chorwacji
Naukowcy proponują nową definicję otyłości. To koniec BMI?
Dramatyczne sceny w Biedronce. Mogło dojść do tragedii
Ochotniczka zginęła na wojnie. Jej zdjęcie widział cały świat
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić