Brudna kostka brukowa? Tym roztworem ją doczyścisz nawet bez myjki ciśnieniowej

4

Wiadomo, że czyszczenie kostki brukowej nie należy do najłatwiejszych i najprzyjemniejszych czynności. Niestety, często ulega ona zabrudzeniom trudnym do usunięcia. Jak się ich pozbyć? Okazuje się, że są na to sprawdzone, a do tego mało inwazyjne, sposoby.

Brudna kostka brukowa? Tym roztworem ją doczyścisz nawet bez myjki ciśnieniowej
Jak wyczyścić kostkę brukową? (Pixabay)

Kostkę brukową możemy skutecznie wyczyścić nawet wtedy, gdy nie mamy do dyspozycji myjki ciśnieniowej. Wystarczy, że przygotujemy odpowiedni roztwór, który świetnie poradzi sobie z wszelkimi plamami i zabrudzeniami, a także pomoże w usunięciu wyrastających ze spoin chwastów.

Jak przygotować roztwór? Jest to bardzo proste. Przygotujmy dwa opakowania sody oczyszczonej, 5 litrów wody i 3 łyżki płynu do mycia naczyń. Następnie wszystkie składniki dokładnie ze sobą wymieszajmy i przelejmy do butelki z atomizerem.

Przygotowaną w ten sposób miksturą dokładnie spryskujemy kostkę i czyścimy powierzchnię szczotką. Po upływie kwadransa spłukujemy wodą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Domowe środki czystości. Składniki znajdziesz w swojej kuchni

Sprawdzone sposoby na czyszczenie kostki brukowej

Soda potrafi rozpuścić nawet najtrudniejsze zabrudzenia, zatem bez problemu poradzi sobie nawet z tłustymi plamami, które trudno wyczyścić innymi sposobami.

Jakie są jeszcze inne sposoby na usunięcie trudnych zabrudzeń z kostki brukowej? Z pomocą może nam przyjść woda z mydłem lub z płynem do naczyń lub Coca-cola. Mechanizm czyszczenia jest tutaj podobny jak w przypadku pierwszego sposobu. Wylewamy substancję na kostkę i starannie szorujemy szczotką. Gdy skończymy, odczekujemy kilkanaście minut i spłukujemy wodą.

Warto stosować ekologiczne metody, by uporać się z problemem zabrudzeń na kostce. Oszczędzamy w ten sposób pieniądze i nie ingerujemy tak intensywnie w środowisko naturalne, a efekty wcale nie są gorsze niż po użyciu specjalistycznych środków chemicznych.

Autor: PAA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić