Pralka to jedno z najczęściej używanych urządzeń domowych. Bez niej chodzilibyśmy w brudnych i niezbyt przyjemnie pachnących ubraniach. Niestety, jeśli ustawimy zbyt wysokie obroty lub złą temperaturę, poszczególne części naszej garderoby mogą skończyć tragicznie. Niektóre się zmechacą, a inne mogą nawet zmienić swój rozmiar.
Czytaj także: Ogłoszenie o pracę z Lublina. To rozjuszyło ludzi
Aby jak najdłużej zachować nasze ubrania w rewelacyjnym stanie, warto wiedzieć, w jaki sposób je prać. Kluczowe jest tutaj odpowiednie wsypanie i wlanie detergentów przed uruchomieniem maszyny. Większość pralek ma trzy otwory, do których należy wsypać proszek i inne czyścidła. Jak poprawnie to zrobić? Okazuje się, że nie każdy wie, co i gdzie należy dodać.
Trzy przegrody w pralce. "Robiłam to źle przez 30 lat"
Jeden z użytkowników Twittera, angielski prezenter radiowy Roman Kemp, opublikował na swoim profilu zdjęcie, które podpisał ironicznie: - Cześć, jestem Roman. Mam 29 lat i nadal nie mam pojęcia, co umieścić w każdej z nich… - czytamy pod zdjęciem pralki.
Jego wpis wywołał niemałe zamieszanie. Okazało się, że nie jest jedyny, a problem z poszczególnymi przegrodami szuflady na detergenty ma zdecydowana większość osób.
Czytaj także: Domowe pożeracze prądu. Na te urządzenia uważaj
Wpis został udostępniony na grupie facebookowej Family Lockdown Ideas przez jedną mamę. Kobieta ujawniła, że używała swojej pralki niewłaściwie przez ostatnie 30 lat. - Musiałam się tym podzielić, ponieważ właśnie odkryłam, że robiłam to źle przez 30 lat i wsypywałam proszek do prania nie tu, gdzie trzeba - stwierdziła kobieta.
Wiele osób może machnąć ręką na ten "problem". Jednak to, w jaki sposób wsypujemy proszek i wlewamy pozostałe płyny ma bardzo duże znaczenie nie tylko dla kondycji naszego urządzenia, ale również dla naszych ubrań.
Gdzie wsypać proszek do prania?
Głos w dyskusji zabrała Laura de Barra, ekspertka od sprzątania. Kobieta wyjaśniła, do czego służą poszczególne przegrody na pranie i co powinno się w nich znaleźć.
Zazwyczaj są 3 przegródki, w których umieszczamy: pranie wstępne, proszek do prania, środek zmiękczający. Niewiedza może sprawić, że ubrania będą bardziej śmierdzące, drapiące i nie starczą nam na długo, lub po prostu nie będą służyły do tego, do czego powinny.
Podkreśliła też, że pralka nie pierze w tym samym czasie wszystkimi środkami jednocześnie. Każdy z nich ma swoją funkcję, a każda przegroda przeznaczona jest na inny specyfik. Pranie wstępne zawiera detergenty, które pomogą usunąć silne zabrudzenia. Płyn do płukania ma na celu "utrzymać się", więc wymaga tylko etapu płukania, a proszek nigdy nie zadziała, jeśli nie następuje po nim płukanie.
Podział prezentuje się w następujący sposób:
- Kwiatek - komora na środek zmiękczający (płyn do płukania)
- Symbol I - środek piorący dla prania wstępnego
- Symbol II - środek piorący dla prania zasadniczego (proszek do prania).
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.