Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...

Dodaj odrobinę do pralki. Dopiera lepiej niż niejeden proszek

5

Znalezienie metody, która jest zarówno przyjazna dla środowiska, jak i skuteczna w dokładnym praniu ubrań, może okazać się trudne zadanie. Jak poradzić sobie z tym wyzwaniem? Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być użycie środka, który jest dostępny w każdym domu.

Dodaj odrobinę do pralki. Dopiera lepiej niż niejeden proszek
Ocet do prania - to metoda naszych babć (Getty Images, Santiago Urquijo)

Stosowanie octu do prania to metoda, która jest znana od wielu pokoleń. W przeszłości był on regularnie wykorzystywany do czyszczenia ubrań. W dzisiejszych czasach, kiedy rośnie świadomość dotycząca wpływu proszków do prania na środowisko, ocet znowu zyskuje na popularności. Jest nie tylko ekologiczny, ale również bardzo skuteczny.

Ocet jest niezwykle pomocny w walce z trudnymi do usunięcia plamami. Doskonale radzi sobie z wywabianiem uporczywych plam na tkaninach. Aby jak najszybciej i najskuteczniej pozbyć się zabrudzeń, należy go nanieść bezpośrednio na ubrania, zanim plamy zdążą wyschnąć.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sprawdziliśmy, czy Polacy dają napiwki w restauracjach. Jesteśmy zdumieni

Ten naturalny produkt doskonale radzi sobie z różnymi rodzajami zanieczyszczeń. Jest szczególnie skuteczny w przypadku śladów potu, antyperspirantu, tuszu, atramentu czy zabrudzeń po napojach, takich jak wino czy soki.

W każdym z powyższych przypadków, najlepiej jest wetrzeć ocet w zabrudzenie i odczekać kilka minut, aby mógł on wchłonąć się w tkaninę. Następnie, poplamione ubranie wkładamy do pralki i pierzemy je tylko w wodzie, bez dodatku proszku.

Ocet nie tylko skutecznie usuwa plamy, ale także pomaga zachować głębokie kolory ubrań i sprawia, że tkaniny stają się miękkie. Wystarczy dodać szklankę octu do pralki, a każde ubranie będzie milsze w dotyku. Co więcej, ocet zapobiega elektryzowaniu się i mechaceniu materiałów. Aby osiągnąć taki efekt, warto dodać go przed ostatnim cyklem płukania.

Dzięki wykorzystaniu octu podczas prania, możemy zachować głębokie kolory naszych ubrań. Wystarczy wlać szklankę produktu do bębna pralki, a nasze ulubione tkaniny zachowają swoją barwę i nie będą płowieć. Co ciekawe, ocet zapobiega również farbowaniu. Nowe ubrania warto więc moczyć w dwóch szklankach octu i odrobinie letniej wody przez około 15 minut. Po upływie tego czasu, pranie można wykonać.

Ocet jest również niezastąpiony w usuwaniu brzydkich zapachów z ubrań. Świetnie radzi sobie z usuwaniem nieprzyjemnych zapachów z grubych i trudnych do doczyszczenia materiałów, takich jak ręczniki kąpielowe. Źle wysuszone lub wyprane tkaniny mogą stać się siedliskiem bakterii i mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia. Miarka octu powinna rozwiązać problem nieprzyjemnie pachnących ręczników.

Przed uruchomieniem pralki, należy wlać ocet do szufladki na proszek, a następnie nastawić urządzenie na wysoką temperaturę. Ocet przyda się także podczas płukania ręczników. Dzięki temu, materiały będą bardziej chłonne.

Autor: WRO
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Naukowcy proponują nową definicję otyłości. To koniec BMI?
Dramatyczne sceny w Biedronce. Mogło dojść do tragedii
Ochotniczka zginęła na wojnie. Jej zdjęcie widział cały świat
Wyniki Lotto 17.01.2025 – losowania Euro Jackpot, Multi Multi, Ekstra Pensja, Ekstra Premia, Mini Lotto, Kaskada
Awantura turystów w Tajlandii. "Polacy, nie róbcie tak"
Donald Tusk: Ochrona granic to święty obowiązek każdego rządu
Dwa tysiące osobników. To miasto zalały dziki
800+ dla Ukraińców. Trzaskowski: jeśli mieszkają i płacą podatki w Polsce
Prorosyjscy hakerzy zaatakowali na Whatsappie. Wystarczyło jedno kliknięcie
Denerwuje cię Danielle Collins? Novak Djoković ma zupełnie inne zdanie
GRU szkoli dywersantów. Tak Rosjanie planują kolejne operacje w Europie
Kontrowersyjna wymiana Birmy z Rosją. To junta wysłała za myśliwce
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić