Zaledwie z 2023 roku Polki i Polacy kupili ponad 6 miliardów butelek lub puszek piwa alkoholowego. To przerażające - komentuje ekspert w dziedzinie dietetyki, doktor Michał Wrzosek.
A jak wygląda sprawa z coraz bardziej popularnym piwem bezalkoholowym? Dietetyk kliniczny w krótkim filmiku postanowił objaśnić jak wpływa ono na nasz organizm i zdrowie.
Czytaj także: Co zjeść w Żabce? Trzy propozycje dr Wrzoska
Przede wszystkim, co podkreśla na samym początku nagrania ekspert, za piwa bezalkoholowe uznaje się te, które w swoim składzie mają mniej niż 0,5 procenta alkoholu na 100 mililitrów.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Tak mała dawka nie uzależnia, a co za tym idzie w przeciwieństwie do piwa alkoholowego nie zwiększa ryzyka zachorowań na nowotwory czy choroby wątroby. Wspomaga też nawodnienie ze względu na zawarte w nim elektrolity.
Co istotne dla osób pozostających na diecie, piwo bezalkoholowe ma też zdecydowanie mniej kalorii, bo około 19 kalorii na 100 mililitrów piwa.
Oczywiście mowa tu o klasycznym piwie bezalkoholowym. To smakowe z dodatkiem cukru czy syropu glukozowego nie będzie już tak niskokaloryczne - podkreśla ekspert.
Pod filmikiem eksperta internauci wymieniają się swoimi uwagami na temat ulubionych piw bezalkoholowych. Wskazują na skład, zawartość węgli czy smak sprawdzonych przez siebie produktów.
Jednak nie wszyscy zgadzają się z doktorem Wrzoskiem, czemu dają wyraz w komentarzach:
Jakoś nie czuje tego nawodnienia od bezalko, jednak budzę się w nocy i muszę pić wodę, jak piję tylko wodę problemu nie ma z pragnieniem w nocy - zauważa jedna z osób.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.