Mateusz Kaluga
Mateusz Kaluga| 

Grzebie w śmieciach. Nie uwierzycie, ile na tym zarabia

15

Tiffany Butler jest dowodem na to, że przeszukiwanie kontenerów na śmieci może być opłacalne. Amerykanka, dzięki temu zajęciu, zarabia nawet 76 tys. dolarów (ok. 305 tys. zł) rocznie. Prowadzi też popularne konto na TikToku, które śledzą miliony użytkowników. W sieci radzi, gdzie i kiedy najlepiej "szukać okazji".

Grzebie w śmieciach. Nie uwierzycie, ile na tym zarabia
Tiffany Butler relacjonuje swoje zdobycze w sieci (TikTok)

Tiffany Butler, 34-letnia mama czwórki dzieci, odkryła niezwykłe źródło dochodu, przeszukując śmietniki. Jak podaje "The Sun", dzięki swojej nietypowej pasji, rocznie zarabia około 76 tysięcy funtów, Tiffany stała się dowodem na to, że w śmieciach można znaleźć prawdziwe skarby. W Teksasie, gdzie mieszka, "dumpster diving", czyli przeszukiwanie kontenerów na śmieci, jest w pełni legalne.

Wśród swoich znalezisk Tiffany wymienia wszystko - od artykułów spożywczych po kosmetyki i elektronikę, a nawet nowiutkie buty sportowe i sprzęt fitness. Takie odkrycia mogą trafić się w najmniej oczekiwanych momentach. - Nigdy nie wiesz, kiedy sklepy będą wyrzucać wartościowe rzeczy – to kwestia szczęścia - mówi mama czworga dzieci. Razem z mężem elektrykiem, który pomaga jej w naprawach, sprzedaje około 75% zebranych przedmiotów, resztę oddaje lub zostawia dla siebie.

Swoimi znaleziskami regularnie chwali się na TikToku. Początkującym radzi, by na "łowy" wybierać się pod koniec dnia. To pozwoli na uniknięcie niezręcznych pytań. Według niej, najlepiej wybierać się pod takie sklepy, jak Aldi, czy Starbucks. Konto Tiffany Butler na TikToku śledzi 3 miliony użytkowników.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Bilety zdrożeją? Lufthansa już ogłosiła. Bruksela zmienia reguły gry
Tiffany organizuje przeszukania kontenerów na śmieci od dwóch do trzech razy w tygodniu. Spędza od pięciu do sześciu godzin dziennie na przeszukiwaniu śmietników dużych sklepów - informuje "The Sun".

Nie tylko Tiffany Buttler. Rośnie popularność przeszukiwania śmieci

Podczas "ostatnich zakupów" kobiecie udało się znaleźć dziewięć par butów sportowych znanej marki o wartości ponad 100 funtów, a także nienaruszone butelki z wodą, koszulki i skarpetki.

Jak relacjonuje, w przeszłości znajdowała drogie narzędzia, ale też urządzenia do owijania włosów, bieżnie, kosmetyki, przekąski, a nawet... akwaria.

Dumpster diving, choć może brzmieć niecodziennie, zyskał swoich zwolenników i naśladowców na całym świecie. Tiffany nie jest jedyną, która osiągnęła sukces dzięki przeszukiwaniu śmieci. Według "The Sun", inni potrafią znaleźć ubrania, nieotwarte elektroniki, a nawet medal olimpijski.

Historie Tiffany i innych zwolenników dumpster divingu pokazują, że wyrzucone do śmieci przedmioty często mają drugie życie. Działania takie jak Amerykanki przyczyniają się do zmniejszenia ilości odpadów trafiających na wysypiska. W dzisiejszych czasach, kiedy ekologia staje się coraz ważniejsza, takie inicjatywy zyskują na znaczeniu i pokazują, że recykling może przybrać najbardziej niespodziewane formy.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić