Nie od cukru się zaczyna...
Co nie znaczy, że nie ma go wcale. Pierwsze miejsca zajmują mleko i śmietana. Później jest już nieco gorzej.
Cukier zajmuje 3 miejsce w składzie i jest go 28 g w 100 g, czyli prawie 6 łyżeczek - sporo! Potem mamy Rogala Świętomarcińskiego, który składa się m.in. z mąki, drożdży, białego maku, margaryny, orzechów i naturalnego aromatu migdałowego (obecność margaryny wytłumaczona we wczorajszym poście). Do tego mleko w proszku odtłuszczone. Glukoza i ziemniaczany syrop glukozowy (kolejne źródła cukru) - czytamy na profilu Bosackiej.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Oprócz tego w składzie znalazł się stabilizator, który wpływa na konsystencję lodów oraz sól.
Plus za brak sztucznych aromatów, konserwantów i innych niepotrzebnych dodatków, które często kryją się w lodach - dodała Bosacka.
Zaznaczyła, że w lodach można wyczuć smak rogala, ale sama...woli zjeść prawdziwy wyrób z cukierni, niż lody "o smaku"!
Jednak nie wszyscy obserwatorzy zgodzili się z Katarzyną Bosacką
Nie zawsze można liczyć kalorie. Jeżeli jemy zdrowo i zjemy czasami lody lub rogala to wyjdzie nam to na zdrowie - napisał jeden z obserwatorów.
O smaku rogala... Ciekawy pomysł ale nie dla mnie. Skład faktycznie nie najgorszy - dodała inna obserwująca.
Lody z margaryną? To tradycja
Zaskakiwać może pojawienie się w składzie lodów margaryny, która nie jest uznawana za najzdrowszy tłuszcz. Wynika to z tego, że została zapisana jako jeden ze składników tradycyjnej receptury, dzięki której wypiekający Rogale Świętomarcińskie cukiernicy mogą używać oznaczenia "chronionego oznaczenia geograficznego".
Natomiast twórcy lodów o nietypowym smaku, których firma mieści się regionie skąd pochodzą Rogale Świętomarcińskie - Wielkopolsce, postanowili po prostu być w pełni wierni oryginalnemu przepisowi.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.