Warto przygotować się do smażenia ryby. W tym celu mięso należy umyć pod bieżącą wodą, następnie dokładnie wysuszyć. Aby ryba przy smażeniu nie wydzielała ostrej woni, powinno się ją wymoczyć w mleku. Świetnie wchłania ono zapachy, a jednocześnie nie zmieni smaku ryby. Po tym zabiegu rybę wystarczy ponownie wysuszyć i doprawić ulubionymi przyprawami. Następnie smażyć wedle uznania.
Zapach ryby w mieszkaniu
Gdy zabieramy się za smażenie ryby, warto przygotować sobie garnek, w którym równolegle będzie gotowało się kilka specyfików. W tym celu na naczynia wystarczy wlać szklankę wody i 5 łyżek octu oraz wsypać kilka garść aromatycznych przypraw: goździków, gałki muszkatołowej czy cynamonu. Roztwór podgrzewamy bez przykrywki, ok. 10 minut.
W mieszkaniu zacznie się unosić przyjemny aromat. Po przyrządzeniu rybnego dania odświeżysz tym sposobem powietrze w mieszkaniu.
Zapach ryby na akcesoriach kuchennych
Zapach ryby może się utrzymywać również na desce do krojenia czy innych kuchennych akcesoriach. Można się go jednak z łatwością pozbyć za pomocą sody oczyszczonej. W tym celu należy wetrzeć proszek w deskę i i zostawić na kilka-kilkanaście minut, a następnie przetrzeć gąbką i wypłukać.
Dodatkowym sposobem będzie natarcie deski cytryną. Owoc wspaniale neutralizuje nieprzyjemną woń. Jeśli to nie pomoże, można zanurzyć je na kilka chwil w roztworze wody i wody utlenionej lub solanki.
Jeśli po smażeniu ryby z kolei nieprzyjemnie pachnie patelnia, warto wsypać na nią fusy po herbacie, dolać nieco wody, a następnie gotować przez kilka minut. Pozbędziemy się niechcianej woni.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.