Sposób na przezimowanie pelargonii
Żeby przechować nasze pelargonie w doniczkach w sezonie zimowym, należy przenieść je w miejsce, w którym będzie chłodno, ale jednocześnie dość słonecznie. Dobrym pomysłem będzie wówczas klatka schodowa lub weranda. Pamiętajmy także o tym, by podlewać je co około 3-4 tygodnie.
Żeby odpowiednio przygotować pelargonię na zimę, musimy w pierwsze kolejności usunąć z roślin suche liście oraz kwiatostany. Następnie przycinamy pędy o połowę lub o ⅔ wysokości, jeżeli pędy są bardzo długie. Musimy również pamiętać o tym, aby ustawić pelargonie w miejscu, w którym temperatura wynosi od 5 do maksymalnie 12 stopni Celsjusza. Ustawiając donicę natomiast, zadbajmy o to, by każda roślina miała taki sam dostęp do światła.
Jeżeli jednak zdecydujemy się na przezimowanie pelargonii w domu, wówczas w pomieszczeniu, w którym trzymamy kwiaty, nie może panować temperatura wyższa niż 19 stopni Celsjusza. Co więcej, pelargonie nie mogą być ustawione na parapecie, pod którym znajduje się kaloryfer.
Czytaj także: Wrzosy będą rosły jak szalone. Wystarczy drobna rzecz
Przezimowanie pelargonii. Wykorzystaj papierową torbę
Ciekawym pomysłem na przezimowanie pelargonii jest wykorzystanie papierowej torby, która jest świetną alternatywą dla doniczek i przechowywania kwiatów w domu. Jak to zrobić? Przycięte rośliny należy umieścić w papierowej torbie lub kartonowym pudełku, a następnie wystarczy, że ustawimy je w dogodnym pomieszczeniu, w którym temperatura wynosi od 5 do 10 stopni Celsjusza. Wówczas niepotrzebny będzie także dostęp do światła.
W ten sposób nasze pelargonie przezimują całą zimę. Musimy jednak pamiętać o tym, by średnio raz na miesiąc wkładać ich korzenie na 1-2 godziny do wody.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.