To idealna forma rozrywki dla rodzin z dziećmi. Można popuścić wodzę fantazji i stworzyć unikatowe, wyjątkowe palemki. Pociechy z pewnością będą miały ogromną frajdę, a rodzice zaoszczędzą w portfelu trochę pieniędzy.
Czytaj także:500 plus na Wielkanoc? Można się zdziwić
Palma wielkanocna nie musi być pokaźnych rozmiarów, choć często podczas święcenia księża w wielu parafiach organizują konkursy na najwyższą palemkę. Problem jednak pojawia się, gdy rodzice z dziećmi wrócą z domu i z powodu rozmiarów palmy, nie wiedzą, gdzie ją ulokować.
Mimo że ceny palemek wielkanocnych nie są wysokie, to dobrym pomysłem będzie zrobić taką samemu. Nie trzeba mieć wyjątkowych zdolności artystycznych, w końcu, taka palma jest jedynie symbolem.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Jak zrobić palmę wielkanocną?
Palmę wielkanocną możemy wykonać z bukszpanu i bibuły. Co będzie potrzebne? Oczywiście gałązki bukszpanu, patyk, bibułę w dowolnych kolorach, sznureczek, nożyczki oraz klej na gorąco.
Czytaj także:Pascha Magdy Gessler. Odrobina luksusu na Wielkanoc
Najlepiej gdyby patyk był prosty. Pierwszym krokiem będzie oklejenie go bibułą. Możemy w tym celu użyć zielonej. Następnie doklejamy paseczki z bibuły imitujące trawę.
Gałązki bukszpanu związujemy cienkim sznurkiem i doklejamy do ozdobionego patyka za pomocą kleju na gorąco. Ważne, by kleju nie używały dzieci.
Gałązki bukszpanu powinny patyk opleć dookoła, z każdej strony. Można z bibuły stworzyć kształty przypominające kwiatki.
Jak to zrobić? Wystarczy, że zwiniemy w kuleczki kawałki kolorowej bibuły, a następnie przykleimy do patyka.
Do własnoręcznie robionej palemki możemy użyć pąków sztucznych kwiatków, które mamy w domu lub innych sztucznych gałązek i dodać do palemki. Z pewnością dużą kreatywnością wykażą się dzieci.
Palma to powszechnie znany symbol dla Świąt Wielkanocy. Pierwotnie stworzona z witek wierzbowych nawiązujących do liści palmowych na znak zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.
Pierwsze procesje można było zaobserwować już w IV wieku, jednak zwyczaj święcenia palemek podczas mszy został wprowadzony dopiero w XI wieku.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.