Stringi to bardzo mocno wycięte majtki. Z przodu zazwyczaj mają niewielki kawałek materiału, a z tyłu cienki, bardzo wąski paseczek. Pierwszy projekt stringów pojawił się już w 1939 roku na wystawie World’s Fair. Taki rodzaj bielizny miał być dla tancerek klubów nocnych, którym nie wolno było tańczyć nago.
W latach 70. stringi zdobyły popularność na brazylijskich plażach. W latach 80. trafiły do katalogu Victoria’s Secret i stały się modne w Ameryce Północnej oraz w Europie. W Polsce triumfy zaczęły święcić pod koniec lat 90. i na początku XXI wieku.
Czy noszenie stringów jest zdrowe? Niestety stringi bywają niewygodne i ciasne. Okazuje się również, że noszenie ich może źle wpłynąć na zdrowie. Winowajcą może być wąski pasek materiału, który powoduje groźne obtarcia krocza.
Jednocześnie, ponieważ stringi ciasno przylegają intymnych części ciała, ułatwiają przedostawanie się bakterii do narządów płciowych, a to powoduje stany zapalne. Dzieje się tak najczęściej przy bieliźnie syntetycznej, wykonanej ze sztucznych materiałów, które nie "oddychają" tj. nie przepuszczają powietrza. Gdy mocniej się pocimy, dużo łatwiejszy jest rozwój wszelkich infekcji.
Stringi nie powinny być więc bielizną codzienną, a jedynie wybieraną na specjalne okazje. Warto również pamiętać, aby były wykonane z naturalnego materiału.
Zobacz także: Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki? Podpowiadam
Kiedy zwłaszcza nie należy zakładać stringów? Ginekolodzy odradzają noszenie stringów jesienią i zimą. Kiedy robi się zimno, łatwiej się przeziębić i doprowadzić do chorób układu moczowo-płciowego.
Nie powinnaś też zakładać stringów, gdy leczysz infekcję intymną. Stringi nie są też dobrym wyborem podczas treningów. Nie dość, że podczas ćwiczeń bardziej się pocisz to wtedy też łatwiej jest przenieść bakterie z odbytu do pochwy.
Stringów nie należy też nosić podczas miesiączki. Ginekolodzy podkreślają, że wtedy rośnie pH pochwy, co sprawia, że łatwiej o namnażanie bakterii. Również w ciąży jest łatwiej złapać infekcję, w związku z tym dobrze jest wtedy zrezygnować ze stringów.
Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!